Skocz do zawartości

[ekshibicjonizm] Pokaż swojego sprzęta...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

kiera jeszcze nie owinięta, ale spokojnie - bedzie,

kubuś puchatek to coś w rodzaju przegranego zakładu,

a korba to stara 105ka, no i nie ma jednej śrubki :)

 

@Tomek - owiń se kiere i zatkaj końce (nie podobają mi się te ergo gięte jakoś)

kubuś puchatek trąbka? wtf?

aa i co to za korba, przy okazji wygląda jakbyś nie miał jednej śruby od blatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariano - fotki mi sie nie podładowały wczesniej teraz widze że to SL.

 

SL sie dobrze trzyma póki swiezy, jednak jak skonczy sie rozciągac, miewa wtedy faze na strzelanie na srodku ogniwa, uważaj na siebie...

 

szkoda ze nie poszedles w full klasyke, bylo by wtedy bardzo kompletnie. Ale i tak jest wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Adaasko.

Powiem jeszcze tylko ze zdjecia robil kolega i obrobil je po swojemu. Jak wczoraj odpowiadalem na temat kolorow i napatrzylem sie na zdjecia, to potem patrzac na rower na zywo az sie zdziwilem jaka jest roznica. Jak bede mial oryginaly zdjec to pokaze jak siodlo i owijka wyglada w rzeczywistosci. Duzo lepiej sie wszystko komponuje w realu, jest bardziej stonowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marianoitaliano,

rower jest piękny, po prostu cudo, gratuluję. :) ale... :D

-przeraża mnie wielkość tylnej zębatki, nie myślałeś, żeby trochę pomniejszyć ten napęd?

-o szytki nie martwiłbym się, czy się przesuną/odkleją, ale raczej czy podczas któregoś skida nie zgubisz kawałka gumy...

-jak stery czarne, to może i śruba zacisku? wiem, że drobiazg, ale może by to jakoś się wyrównało wtedy.

 

co masz za piastę z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegosz

Zebatka z tylu tez jest dla mnie jednym z elementow ktory mi wizualnie przeszkadza. Ale. Nie mozna miec wszystkiego a ja jestem fetyszysta duzych blatow z przodu -szczegolnie jezeli mamy doczynienia z duzymi ramami na ktorych ja jezdze. Musialem uzyskac odpowiednie ratio, dlatego w dwóch ramach mam po 53 zeby z przodu i 18 z tylu co daje (jak juz mowilem wiele razy) dobre dla mnie ratio (2,94) i tysiac miejsc na gumie w ktorych tracisz material. Ale nie martw sie. Niedlugo przyjdzie czas na blat 46 i koronke 16t :)

To ze zgubie kawalek gumy jest calkiem prawdopodobne bo moje szytki to wiekowe continental sprinter 250, ktorych nadruk chwali sie masa 250g ktora nawet dzisiaj jest calkiem przyzwoita, a musimy miec na uwadze ze maja one kilkanascie lat, jak nie wiecej.

Sruba zacisku czarna? Lakierowanie raczej nie wchodzi w gre, a kupno takiej chyba jest niemozliwe. Nawet ta musialem kupowac specjalnie w sieci bo u mnie w miescie nie ma i dodatkowo szlifowac. No ale racja. Mogloby to dobrze wygladac :)

Piasta z tylu to poczciwa miche pista. Cale kola sa zlozone z mysla o jeszcze innym projekcie i skladaja sie tylko z elementów wyprodukowanych w europie.

 

Nie myslcie ze uwazam ze pozjadalem wszystkie rozumy. Komentarze i uwagi sa dla mnie bardzo motywujace i pomocne. Ale wybory jakich dokonalem w tworzeniu rowerow sa gleboko przemyslane. Nie robie niczego na szybko i od wczoraj stad moje wyczerpujace wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze twoj rower mariano jest naprawde świetny, i potwierdzeniem że ostre to nie tylko śmiec, ale może byc zrobiony naprawde na wysokim poziomie, z drugiej, poziom poziomem tu jest jeszcze dobry gust, troche bym zmienił, tak jak pisalem, ale naprawde, kawal dobrej roboty, także nie łam się rób fotki i mysl co jeszcze można zmienic, bo można zawsze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzionek

To rama mtb?

zrob dokladniejsze zdjecia.

Ja na zime bede cos podobnego skladal na szerokich oponach. Ostatnia cala przechulalem na oponach 22c :P na ta chcialbym sie bardziej przygotowac. Ale pewnie zonowu specjalnie nie bedzie mi sie chcialo.

 

tomek264

W pierwszej kolejnosci wymienilbym kierownice na torowa lub klasyczna szosowa z regularnym gieciem a potem owinal biala owijka.

Poza tym reszta spoko. Fajne siodlo i blat korby. Mostek tez zauwazylem od razu ze jakis niespotykany kanciasty oryginal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukałem sobie ramy, która miała posłużyć jako stelaż do nowego ostrego:)

Znalałem i kupiłem coś takiego.

http://imageshack.us/photo/my-images/109/41330999.jpg/

Ramka wykonana ze stali Reynolds. Martwi mnie dość mały kąt główki, ale zobaczymy jak to będzie jak przyjdzie do mnie paczka.

 

Temat o chwaleniu się sprzętem, więc zamieszczam:)

 

PS: Jestem jeszcze zielony po przesiadce z MTB, ale z tego co pisało w poradniku ramy na stali reynolds to dobry wybór.

 

Acha, i jeszcze takie pytanko na marginesie. Wiecie może co ta za firma ramy? Na rurach pisze "frischi", Po kilkugodzinnym googlowaniu dochodzę do wniosku, że nie jest to firma ramy :whistling: ponieważ jest to pseudonim kolarza Thomas'a Frischknecht.L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkugodzinnym googlowaniu dochodzę do wniosku

Wytrwały jesteś biorąc pod uwagę możliwości googlebota.

A co do ramy: często są sygnowane nazwiskami kolarzy, ale w tym wypadku? Ktoś sobie nakleił tak o? Faktycznie w necie głucho, a i sam Frischknecht nie jeździ na ramach z własnym nazwiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrwały jesteś biorąc pod uwagę możliwości googlebota.

A co do ramy: często są sygnowane nazwiskami kolarzy, ale w tym wypadku? Ktoś sobie nakleił tak o? Faktycznie w necie głucho, a i sam Frischknecht nie jeździ na ramach z własnym nazwiskiem.

 

 

 

Mam jeszcze coś takiego:

http://www.aukcjoner.pl/gallery/009342000-6.html#I6

 

Teraz mnie zmartwiłeś:) Bo równie dobrze mógł sobie nakleić tą naklejkę

http://www.aukcjoner.pl/gallery/009342000-.html#I5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowuje sie jak baba;) jeszcze nie mialem ramy w rekach, a juz sie martwie, rozmyslam;) Ale to dlatego ze kazdy nowy rower sprawia mi tyle radosci;) Wybaczcie.

 

Ps. zapomnialem dodac ze waga tyczy sie jeszcze sztycy dsyc masywnej. Czyli 2.7 to waga ramy , sztycy, suportu i biezni sterow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim. Dzisiaj udalo mi sie zindentyfikowac rame o ktorej rozmawialismy w kilku postach powyzej. Jest to rama szosowa wloskiej marki Pistrada. Jest wykonana ze stali Reynolds.

 

Udalo mi sie ja rozpoznac po mocowaniu tylnego trojkata do ramy podsiodlowej, hakach shimano oraz mufach, najbardziej jednak naprowadzily mnie strzepki naklejwk znajdujace sie na podsiodlowc. Po przypatrZeniu sie zauwazylem takie jakby flagi, charakterystyczne dla wlasnie tej marki.

 

Widzialem kilka rowerow zmontowanej na tej ramie i maja bardzo fajna, zwarta geometrie;)

 

Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...