Skocz do zawartości

[ekshibicjonizm] Pokaż swojego sprzęta...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy post chciałem powitać. Całkiem dużo konkretnych rowerów panowie posiadacie!!! Podziwiam i szanuje waszą pracę i zapał i wkład pracy. Sam jestem w trakcie składania swojego "potwora" już tylko kilka końcowych detali mi zostało do zakupu plus zapleść kółka i zarzucę też tu jakieś fotki :). Chciałem was zapytać przy okazji jak rozmowa o polerowanych częściach a mianowicie polerował ktoś szprychy nierdzewne? Bo widzę że kilka osób polerowało kilka podzespołów z konkretnymi rezultatami. Czy można to zrobić ręcznie przy pomocy papierów ściernych plus jakiejś pasty polerskiej (nie posiadam żadnych maszyn :/)? Jakie grubości po koleji najlepiej technika itp. Jaką pastą? Szprychy cieniowane czy to będzie miało znaczenie przy polerce?? Jeśli jest gdzieś temat i to dokładnie opisane to poproszę mnie odesłać i sorry za off. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elziomallo widziales kiedys gp4 po polerce? Gdybym mial komplet NOS to bym zostawil czarna anode.

A tak wole jezdzic na ladnej blyszczacej obreczy niz na takiej z powycieranymi bokami jak reszta.

Nie wiem ile zlom kosztuje, w cenie jaka dalem za obrecze raczej trudno by bylo dostac cokolwiek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polerowanie szprych?

whaaat?!

Może zaśniedziałe koleś ma i chce im nadać ich pierwotny blask.

Wszystko jest do zrobienia. Najłatwiej to (zakładam, że szprychy masz jeszcze nie zaplecione w koło) zrobić z pomocą wiertarki i wałka filcowego. Wiertare unieruchamiasz w imadle i każdą szprychę wygodnie traktujesz filcem - szybko i skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaśniedziałe koleś ma i chce im nadać ich pierwotny blask.

Wszystko jest do zrobienia. Najłatwiej to (zakładam, że szprychy masz jeszcze nie zaplecione w koło) zrobić z pomocą wiertarki i wałka filcowego. Wiertare unieruchamiasz w imadle i każdą szprychę wygodnie traktujesz filcem - szybko i skutecznie.

Szprychy można kupić czasami już polerowane bądź oszczędzić dość dużo sosu i samemu sobie zrobić jak ja chcę to uczynić. Koleś :) ma nowe szprychy nie zaśniedziałe i nie mam jeszcze zaplecionych kół więc przed zaplotem chciałem je wypolerować i zapleść dopiero. Hmmm niezły pomysł z tym filcem. Dzięki za odp. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ropoxim ze co? te nie polerowane szprychy, to "ocynki" pokryte warstwą cynku, te wypolerowane, to nierdzewki, ktore wystarczy powycierac jak są uzywane, a nowe się swiecą, to kwestia materialu, a nie róznica w wykończeniu.- z tego co wiem.

 

 

 

szafae ten twój jest kozacko, widzial bym tam tylko mostek o bardziej klasycznym wyglądzie, no i w takich maszynach fajnie było by jakby obrecze były takie same, chociaz tak jest "ostrokołowo" :P

 

dziewczyny też jest fajny, chociaz tak wsuniete siodlo wygląda głupio, dziewczyna naprawde jezdzi, czy chciala taki bo ładny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ropoxim ze co? te nie polerowane szprychy, to "ocynki" pokryte warstwą cynku, te wypolerowane, to nierdzewki, ktore wystarczy powycierac jak są uzywane, a nowe się swiecą, to kwestia materialu, a nie róznica w wykończeniu.- z tego co wiem.

 

 

 

szafae ten twój jest kozacko, widzial bym tam tylko mostek o bardziej klasycznym wyglądzie, no i w takich maszynach fajnie było by jakby obrecze były takie same, chociaz tak jest "ostrokołowo" :P

 

dziewczyny też jest fajny, chociaz tak wsuniete siodlo wygląda głupio, dziewczyna naprawde jezdzi, czy chciala taki bo ładny?

 

 

Dziewczyna jeździ ,trzaska trasy po 25km skiduje na dwie nogi,ogólnie ma zajawe:D Co do siodła po prostu musi byc tak wysunięte bo tak jest jej wygodnie bo jest że tak powiem krótka:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariano- pewnie wyglądają fajnie jak każda wypolerowana obręcz, tylko co z tego skoro srebrne obręcze pod szytki można kupić tanio i szybko bo nikt tego nie chce (sam mam jakieś w piwnicy) i wypolerować bardzo szybko, bo te starsze nie były niczym pokrywane, a Monthlery Route/pro itd to pewnie to samo co GP4 tylko bez anody. Ale co kto lubi, mnie by się nie chciało ;] Mnie się podobają Open4CD, mam już stare płaskie Sapimy i przednią DA 7400, szukam tyłu na 8 i obręczy i będą koła jak z bajki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja się pochwalę, mimo, że średnio jest czym. Złożyłem coś takiego na ramie niewiadomego pochodzenia-początkowo było klasyczną szosa ale potem stało się ostrym, jakoś bardziej jarała mnie ta opcja do miasta. Cała rama oklejona folią taką jak na znakach drogowych- niesamowicie wręcz odbija światło.

.b8975-u4020_orig.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower od ditbicycles.

 

A obręcz Rigida DP18 w wersji CSB. Nie zdziwiłbym się, gdyby to była ta sama http://allegro.pl/obrecz-rigida-csb-622x13-i2223784707.html

Za dużo ich nie ma, mieścina w sumie niedaleko od Pana Dita. Nie zdziwiłbym się, gdyby to było jego 2 konto na A.

 

Siodło, strzelam - Mundialita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...