Skocz do zawartości

[ekshibicjonizm] Pokaż swojego sprzęta...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

http://zapodaj.net/e...79556f.jpg.html

 

A oto moje ostre.

sztyca chociaż mam inną chromowaną z dawnych lat to jest troszkę przykrótka będzie wymieniana na coś innego, teraz siedzi tam czarna bontragera.

korba jest przejściowo, trochę nie tak epoka, ale cóż poradzić.. jeszcze są inne wydatki ;)

Proszę o opinie, komentarze i ew porady.

pzdr

 

Cudna ramka, gdzie dorwałeś?

Gdyby jeszcze miała szlifowane spawy to chyba zastawiłbym pół majątku, żeby ją mieć :P

Korba jak sam wspomniałeś lekko odstaje, mi tu się widzi jakaś 5-ramienna klasyka z blatem 53t z trójkątnymi otworami przy mocowaniu śrub.

Do tego pozbyłbym się wszelkich napisów ze wszystkich podzespołów oprócz ramy (na pewno Kendy i Bontragera).

No i owijka po całości, ale to już czepianie się :)

Gratuluję sprzętu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cudna ramka, gdzie dorwałeś?

Gdyby jeszcze miała szlifowane spawy to chyba zastawiłbym pół majątku, żeby ją mieć :P

Korba jak sam wspomniałeś lekko odstaje, mi tu się widzi jakaś 5-ramienna klasyka z blatem 53t z trójkątnymi otworami przy mocowaniu śrub.

Do tego pozbyłbym się wszelkich napisów ze wszystkich podzespołów oprócz ramy (na pewno Kendy i Bontragera).

No i owijka po całości, ale to już czepianie się :)

Gratuluję sprzętu!

Dzięki wielkie, a znajomy miał na sell, a już jestem w dosyć zaawansowanej fazie zajawki także sprzęt mam nadzieje będzie miał dożywocie ;)

Fakt, ta korba.. ale cóż poradzić w sklepach nic ciekawego nie ma, a allegro ? eh.. szkoda gadać

Nitro powinno pomóc na te bohomazy, nie ?

Ta korba czasami nie jest na kwadracie? Nie irytuje Cię przy aluminium?

 

oprócz tego, że muszę dokręcać śruby co jakieś 50km to jest ok, jak masz dla mnie propozycje kupna czego torowego to czekam, chętnie przygarnę nową korbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leży sobie jedynie w szafie duracz fc-7410 i czeka, aż zachce mi się go gdzieś wystawić.

 

W kwadracie raczej chodziło mi o giętkość, tym bardziej w tanich korbach.

Dlaczego koniecznie musi być coś torowego?

 

Co masz za przełożenie? 44 chyba blat? i co z tyłu? Jaka długość korby (165 i dlatego chcesz torową?), nie lepiej trochę dłuższą? nie lubię popadać w skrajności w ostrym co do korb 165, czy nawet 160mm, co niektórzy.

 

Ja mam 170mm i przełożenie 46/17 i jest mi delikatnie za ciężko, przy czym rozglądam się za 45 (ale chyba nie mam na co liczyć) albo 44z, także nie wyobrażam sobię jakie kadencje bym wyrabiał na 160, czy nawet 165mm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi, ale nie ma problemu z długością suportu, bo znając swoje szczęście kupię jakąś korbę a potem będę się bawił z doborem suportów na co mnie nie stać zbytnio, muszę mieć coś pewnego pod 103mm.

Długość ramion u mnie to 170, 42-16 przełożenie, idealne na moje kolana :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodziło mi o ht II

No ale to fakt, jednak pomimo alu to retro ramka i raczej aż taka sztywna jak współczesne nie jest? (tym bardziej, że cienkie rurki widzę). Tym bardziej pod względem wizualnym to będzie kompletna klapa w tym rowerze.

 

Ale ok, będzie dla potomnych :D

Kupowałem ramiona 105-tek - fc-5600.

Przy tych korbach dałem suport deore, wyrzuciłem tulejkę ze środka (jest za szeroka, bo do mufek 73mm i dodatkowo conajmniej 2mm podkładek). Równie dobrze może być popularny accent. Wady szosowego? Detykowany 105-tki ma ustaloną linię łańcucha, bez podkładek w zestawie, bo w szosie nie ma mufek 73mm, jedynie BSA 68 i oczywiście ITA 70 (wewnątrz by wyszło z tego co pamiętam 40mm - rama może tego nie polubić, a i fajnie mieć idealną linię :thumbsup: ). W deore, czy accencie miski są węższe i można linię podregulować podkładkami - mi wyszła idealna linia z 3,5mm podkładkami z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitro powinno pomóc na te bohomazy, nie ?

Trzeba się dokładnie przypatrzeć - jeśli sztyca ma anodę, to niestety nawet po jej ściągnięciu kretem mogą zostać napisy (mogą zmienić odcień).

 

oprócz tego, że muszę dokręcać śruby co jakieś 50km to jest ok, jak masz dla mnie propozycje kupna czego torowego to czekam, chętnie przygarnę nową korbę

To brzmi niepokojąco, ile razy ją już dokręcałeś? Na wszelki wypadek ją ściągnij i zobacz czy gniazdo już nie popłynęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siodełko fakt jest raczej średnie i mega niewygodne ale nowe już poszukiwane :). szprychy są wszystkie słabe zdjęcie :). Co do korby to jest WAJA szukałem informacji o tej korbie ale nic chyba słabo szukam :P. Rama Mogła by być odrobinkę mniejsza ale dobrze mi się jeździ :). Z roweru jestem strasznie zadowolony tym bardziej że składałem go od podstaw łącznie z malowaniem wielka frajda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudna ramka, gdzie dorwałeś?

Gdyby jeszcze miała szlifowane spawy to chyba zastawiłbym pół majątku, żeby ją mieć :P

Korba jak sam wspomniałeś lekko odstaje, mi tu się widzi jakaś 5-ramienna klasyka z blatem 53t z trójkątnymi otworami przy mocowaniu śrub.

Do tego pozbyłbym się wszelkich napisów ze wszystkich podzespołów oprócz ramy (na pewno Kendy i Bontragera).

No i owijka po całości, ale to już czepianie się :)

Gratuluję sprzętu!

 

Korba już do mnie idzie jak i blat, korba to dura ace fc-7410, a blat jakiś shimano z dawnych lat za 20ziko udało mi się łyknąć na allegro pod 130 BCD :)

Co do napisów, wszystkie zeszły oprócz bontragera ze sztycy, nie wiem z czego to może być... a tarłem to g***o z całych sił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:):)

ramka dancelli chro-mo, 52 cm, poza tylna piasta na shimano 105, przednia obrecz remerx stary, z tylu remerx taurus

lancuch za 12 zl, ale bedzie zmieniany :D

wagi dokladnie nie znam ale cos kolo 9 kilo

 

na razie przelozenie 42/16 ale za lekkie troche tylko nie moge zebatki mniejszej do tej piasty znalezc (disc)

w planach - chyba zmiana kierownicy - na razie czarna owijka bedzie, malowanie ale to w blizej nieokreslonym czasie, zmiana przedniej opony

jezdzi pieknie!

 

dscf7309xs.jpg

 

dscf7315m.jpg

dscf7318c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...