Skocz do zawartości

[ekshibicjonizm] Pokaż swojego sprzęta...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Rower, jak dla mnie świetny.

Kierownicę zostaw taką jaka jest teraz :)

Tylko, tak jak kolega wyżej napisał, przydałoby wrzucić jakiś srebrny akcent.

Tak żeby ta kierownica nie wyglądała jakby wziąć ja od innego roweru.

Tak jak mówiłeś chciałeś, żeby rower nie miał klasycznego wygląd, a zrobiłeś kierownicę, która bardziej klasycznego wyglądu już nie może mieć :P

Według mnie można byłoby wstawić srebrne felgi, taki kompromis pomiędzy klasyką a jakby to powiedzieć "designem" :D

Od razu mówię, ja nic nie wymuszam, tylko doradzamy i podpowiadam.

 

Sorry za błędy, ale piszę z telefonu...

 

Dzięki za dobre słowa. "Srebra" użyłem tyle, gdzie i ile chciałem. Na chwilę obecną podoba mi się jak jest a to najważniejsze :) i to że prowadzi się znakomicie. Każdy ma swoje gusta i składa rower według swoich upodobań więc każdy ma swoje koncepcje :) tak samo ja. Najfajniejsze jest to że możemy sobie wymieniać podzespoły zmieniać kolor jak będzie potrzeba. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zgrubienie to oslona ramy przed baranem..

 

Niezle wyglada rowerek ale mysle, ze krotszy mostek wygladal by jeszcze lepiej..

 

Tak "ochrona" przed barankiem jak kolega napisał. Myślałem nad 80mm mostkiem na pewno jak będę miał okazję spróbuje na takim jak się jeździ. 100 mam dlatego gdyż tak wyszło przy obliczeniach pomiarów i pozycji najoptymalniejszej przy budowie. Bardziej chodzi o właściwości jezdne niż wygląd choć być może na 80mm będzie się lepiej jeździć nie wiem nie próbowałem :) ale po obniżeniu mostka wygląda lepiej. Wrzucę foty jak zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to pokaże. W takim razie tak wyglądał przed remontem, po wyjęciu paczki z allegro. dałem za niego niecałe 100 zł.. nie był to zbyt ciekawy rower:

54930033638222479701908.jpg

 

Troche postanowiłem się nim zająć. Po remoncie wyglądał tak: (1 bez łancucha, 2 juz z , ale mało na tym zdjęciu widać:)

img3230k.jpg

52167934455265705271170.jpg

Teraz czeka do montażu korba, cały czas wybijające sie kliny z korby doprowadzały mnie do szału, a nic na nie nie działalo, wiec kupiłem Deorke 2011 ze sztywna ośka :) wiem, że generalnie będzie pasowala do tego roweru jak pięśc do nosa - ale swoje waże i lubie te korby. Myślę , co zrobić, zeby wygladalo to lepiej - zdjecie anody + biały blat? jak myslicie? Wszelkie uwagi i pytania mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie w dolnym. Mostek jest tak zamontowany bo tak mi jest wygodnie jezdzlc, dobrze sie wyciaga do dolnego ;) a rozmiar ramy - szczerze mowiac nie pamietam, zmierze i dam znać ;) co do pancerza - on biegnie przez delikatnie modyfikowane przelotki, z tyłu idelnie wchodzi do hamulca, moge zrobić foto na ktorym to wyraźnie widać.

edit: btw mostek troche obniżony od czasu fotek :) jak zmienie korby to dam aktualniejsze zdjecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie mam pojęcia bo to nie ja, a i nie wnikałem :)

 

Najważniejsze fajnie jezdzi ta ramka, a że nie wygląda cudnie to już nie jest takie ważne, a waga też jest ok.

 

Nawet mi sie podoba zrobiona tak niedbale, a i nie muszę dbać :D Jak miałem wycackanego stalowego seta to ciągłe uważanie gdzie stawiam coby nie porysować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowości:

  • sztyca
  • mostek
  • kierownica
  • korba
  • przednia piasta
  • przednia obręcz

 

Niedługo będzie siodło od san marco. Wciąż szukam nowej ramy, tę z miłą chęcią sprzedam.

 

 

 

rower1.png

 

rower3.jpg

 

rower2c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kry0

Rower nie jest idealny ale ma to coś w sobie. Czego brakuje wielu rowerom.

 

magik2208

Niezły brzydal.

Mam nadzieję że kiedyś dorobię się aluminiowej ramy, ale trochę bardziej utorowionej.

Ciekawy jestem jak jeździ się na tym rowerku, podejrzewam że ciekawie.

A to że to taki szczur to tylko pozytyw, wiem coś o tym, więcej jeżdżę na szczurowatym superze niż na odpicowanym i konsekwentnie skompletowanym rychtarskim, którego strach o coś oprzeć na mieście. A rometa stawiam często w pionie na latarni, jak nie ma się gdzie przypiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kry0

Rower nie jest idealny ale ma to coś w sobie. Czego brakuje wielu rowerom.

 

magik2208

Niezły brzydal.

Mam nadzieję że kiedyś dorobię się aluminiowej ramy, ale trochę bardziej utorowionej.

Ciekawy jestem jak jeździ się na tym rowerku, podejrzewam że ciekawie.

A to że to taki szczur to tylko pozytyw, wiem coś o tym, więcej jeżdżę na szczurowatym superze niż na odpicowanym i konsekwentnie skompletowanym rychtarskim, którego strach o coś oprzeć na mieście. A rometa stawiam często w pionie na latarni, jak nie ma się gdzie przypiąć.

 

 

To cinelli bootleg, a geo identyczne co vigorelli, także szosowe geo to to nie jest.

 

Biorąc pod uwagę, że nie wydałem za cały rower 2tys to znowu nie trzeba się jakoś zbytnio dorabiać, a waga (7kg bez 3gram, jest 6 z przodu co chciałem uzyskać :P) i sztywność super.

 

Że brzydal - mi się on nawet podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magik2208 - twój rower to taki nieład że nawet nie wiem co bym zmienił :D Niech zostanie jak jest bo jest charakterystycznie :D

Kryo0- ja bym pozbył się tych naklejek, przelotek, uchwytów na pompkę i odmalował go w jak najbardziej oryginalnym kolorze + oponka pod kolor na przedzie (czarna) no i to siodło hmm niby klasyka, ale wsadziłbym tu concora albo coś tyle że jestem kompletnym przeciwnikiem takich siodeł ale tutaj może takie być :D Tak w ogóle. to Korby masz świetne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój. Generalnie w planach jest wymiana siodełka na coś nierozdartego. Malowanie na niebiesko jest w planach już od wiosny, ale pewnie zrobię go dopiero w zimie, kiedy nie będę na nim jeżdził. Służy jako commuter a także śmigam na nim wieczorami na dłuższe trasy, stąd uchwyt na gps oraz bidon.

dsc03044x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...