Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mierzycie tę linię łańcucha? Gdzie są przykładowo mierzone te (nie wiem czy dobrze pamiętam) 47 mm?

Jeszcze nie mam kółka tylnego, ale już widzę że u mnie (rama szosowa 126mm) blat 52z przy obecnym suporcie na wewnętrzne mocowanie do ramion nie wejdzie. Mam się bać czy to raczej normalka?

 

Nie można wymienić w razie czego samej osi suportu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tak byc, bo to duzy blat. Linia w torowych piastach wynosi 42mm, a mierzysz na korbie - odleglosc srodka zebatki do rurki posiodlowej +polowa srednicy rurki.

piascie - 120mm (bedziesz mial torowa piaste i sciskal rame? Jak inaczej to rozstaw twoich widelek) minus odl od wewnetrznej strony haka do srodka zebatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na co wpływa głównie ta linia łancucha? Prócz tego, że łańcuch może spadać. Teraz mam tak chujową linie łańcucha, zupełnie po skosie, ale łańcuch idealnie leży na zębatkach i 0 spadania łańcucha a wolno nie jeżdże. Na coś jeszcze wpływa ta linia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy, ale podforum o ostrym kole czytam od dawna. Jako, że skradziono mi rower, mam zamiar złożyć na wiosnę ostre koło. Mam pytanie, do bardziej obeznanych w tych sprawach niż ja. Czy jest coś nie tak z tym kółkiem? Wiem, że nakrętka, ale na wrostro jest nowa.

Miche primato wysoki kołnież mavic open ostre kolo (2707538275) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ortografia. no i łożyska do wymiany, "ponieważ tylne koło i tak nie będzie kręcić się szybciej niż pozwolą mu na to obroty korbą" (lol).

 

jak sam nie potrafisz wymienić łożysk, to w serwisie skasują cię za usługę ok. 50zł (więc od razu dolicz to sobie do rachunku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam mnóstwo gratów i podjąłem decyzję o złożeniu czegoś na miasto/zimę i do gry w polo.

Mam kilka luźnych zębatek więc myślałem 44z lub 38z i 32z, tylko jaka koronka z tyłu?

Z tyłu będzie kaseta więc problemu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwykły novatec disc/fix?

np ten http://allegro.pl/no...2724699377.html

 

Ciekawa podpowiedź, ale boję się że niestety to nie dla mnie, piasta na rozstaw 120 w dodatku symetryczna, prawdopodobnie nie do nastrojenia tak żeby tarcza wchodziła w hamulec, a zębatka wypadała rozsądnie dla linii łańcucha, całe koło wymagało by przeciągnięcia podobnie jak przy zaplataniu z normalnym bębenkiem, a gwint zębatki wypadał by gdzieś w miejscu gdzie są 32/34 zęby.

Szukałem tych piast wcześniej na stronie Joytecha, i Novateca - bez skutku, dzeki, na alegro znalazłem jeszcze wiN ZIPA ale to już widać że zrobione pod wolnobieg i asymetrycznie, no i nie ma kontry. Novateca jeszcze ponamierzam - może to będzie rozwiążanie.

 

Ogólnie szukam piasty dedykowanej pod 135 mm i symetrycznej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...