Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

na pewno nie dałoby rady po malowaniu tego pochromować?

Kupiłem już farbę z utwardzaczem i nie mogę z tym czekać :/

Chodzi jedynie o haki, nie chcę całej ramy chromować.

Może jakby same haki zanurzyli, to nic by się nie stało.

W razie czego podmalowałbym coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys przeczytal poradnik do budowy ostrego kola, ktory jest przyczepiony to bys wiedzial ze nie trzeba. Haki masz ukosne, wiec lancuch napniesz. Na piescie wyregulujesz szerokosc tulejkami, albo scisniesz haki sruba.

 

Nastepnym razem poszukaj, bo chyba wszystko o budowie ostrego kola zostalo tu przemaglowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe wieści na temat ramki :P

Zdarłem trochę farby z haków, okazało się, że są to Gipimme.

Fioletowa farba nie jest oryginalna, chyba.

Pod nią jest biała, najpierw myślałem, że jest to podkład, ale na mostku widelca jej nie było.

Zamiast białej farby wyszedł chrom.

Kto okaże się rowerowym Sherlock'iem Holmes'em? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem zmontować ostre koło, ale do jazdy po np. bułki do sklepu, dlatego musi być jak najtańsze. Tu mam kilka pytań apropo piasty tylnej.

1. Jak zrobić na ostro taką kombinację: wolnobieg + nakrętka kontrująca? Czy jest to bezpieczne przy skidowaniu?

2. Podejrzewam, że w przeróbce piasty chodzi o przedłużenie ośki, żeby zębatka przykręcona w miejscu tarczy była równolegle z blatem korby. Czy jak bym kupił piastę tylną z bębenkiem i zamontował zębatkę w miejscu tarczy to czy byłaby ona równoległa z blatem korby i czy koło byłoby na środku?

3. Jakie inne metody polecacie, które (oprócz kupowania na allegro) są tanie?

 

Piszę, bo chcę mieć pewność, że nie wyrzucę pieniędzy w błoto i nie będę musiał dopłacać. Jeżeli było to już poruszane to sorry, ja nie zauważyłem.

 

Z góry dzięki za odpowiedź :icon_cool:

 

Mógłby ktoś opowiedzieć o tej metodzie z nakrętką kontrującą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierasz specyfikacje sprzetu, dodajesz do kosza i pozniej placisz paypalem albo karta debetowa, po wyborze panstwa wyskoczy Ci wszystko co musisz podac..

 

Tak faktycznie jest, jeżeli zamawiasz rzeczy po nomalnych cenach, ale kiedy chcesz coś z przecen musisz do nich napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...