Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

W tych piastach łoża nie są całością, tylko oddzielną częścią.

Tyle że nie mam pojęcia jak to rozłożyć :/

Na szczęście w środku jest lepszy stan niż na zewnątrz (nakrętka).

Pomyślałem, że można byłoby na tokarce podciąć trochę i wstawić większe kulki.

Co o tym myślicie?

Jeżeli nic z tym nie zrobię, to Campagnolki za długo nie pożyją :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam vittoria zaffiro i mogę polecić.

 

Pytanie do rowerowej braci ode mnie: Przed dzisiejszą wycieczką naciągałem łańcuch zostawiając w zapasie ociupinkę luzu dla zdrowia łańcucha. Po przejechaniu 50 km stwierdziłem, że łańcuch stracił dużo ze swojej sztywności i jest prawie że luźny. Czy po każdej jeździe mam go naciągać, czy to się po prostu będzie stale powtarzać? Czy zastosować napinacz?

wszystko już jest jasne. dowiedziałem się, że powinno być luzu na korbie około 2cm, ja łancuchowi zostawiałem zawsze około 0,5cm i się dziwiłem, co jest z nim nie tak, a on się po prostu naciągnął. Dobra, jak już ma ten swój naturalny luz to powinien służyć mi przez 5000km ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem zmontować ostre koło, ale do jazdy po np. bułki do sklepu, dlatego musi być jak najtańsze. Tu mam kilka pytań apropo piasty tylnej.

1. Jak zrobić na ostro taką kombinację: wolnobieg + nakrętka kontrująca? Czy jest to bezpieczne przy skidowaniu?

2. Podejrzewam, że w przeróbce piasty chodzi o przedłużenie ośki, żeby zębatka przykręcona w miejscu tarczy była równolegle z blatem korby. Czy jak bym kupił piastę tylną z bębenkiem i zamontował zębatkę w miejscu tarczy to czy byłaby ona równoległa z blatem korby i czy koło byłoby na środku?

3. Jakie inne metody polecacie, które (oprócz kupowania na allegro) są tanie?

 

Piszę, bo chcę mieć pewność, że nie wyrzucę pieniędzy w błoto i nie będę musiał dopłacać. Jeżeli było to już poruszane to sorry, ja nie zauważyłem.

 

Z góry dzięki za odpowiedź :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można trochę podprostować w PS'ie i potem można lecieć już na oko, szczytem myśli typograficznej to ten napis nie jest. Na wszelki wypadek lepiej zrobić kilka zdjęć więcej i w dobrej rozdzielczości. Spisanie wymiarów naklejek też byłoby pomocne przy ewentualnym odrysowywaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o odrysowaniu w wektorach i wycięciu tego na ploterze. Odłóż ołówek i zrób trochę więcej zdjęć w dużej rozdzielczości i tak, żeby naklejka zajmowała prawie cały kadr. Postaraj się zrobić kilka z różnych kątów, tak żeby było widać jak się zachowuje na krzywiźnie rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...