Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

orientuje się ktoś gdzie w poznaniu będą mieli narzynkę do mufy suportu na gwint włoski? Po dość mocnym dokręceniu miski nie weszły mi do samego końca, więc mam na korbie tak 1-2 mm luzu. Więc chciałbym sobie to przejechać narzynką, może po takim zabiegu lekko mi by się to wkręciło do końca. Czy np w bikeparku będą takie coś mieli? ktoś się orientuje, czy mam przedzwonić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś gdzie w poznaniu będą mieli narzynkę do mufy suportu na gwint włoski? Po dość mocnym dokręceniu miski nie weszły mi do samego końca, więc mam na korbie tak 1-2 mm luzu. Więc chciałbym sobie to przejechać narzynką, może po takim zabiegu lekko mi by się to wkręciło do końca. Czy np w bikeparku będą takie coś mieli? ktoś się orientuje, czy mam przedzwonić?

Dla ciekawskich:Kontaktowałem się z bikeparkiem w Poznaniu i jakby ktoś kiedyś potrzebował to mają taki gwintownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vittoria Rubino, Maxxis Detonator.

Ktoś testował, które polecacie?

Czytałem, że Detonatory są dosyć wytrzymałe, ale czy nie będzie problemów z przyczepnością przy "awaryjnym hamowaniu"?

 

Mógłby mi ktoś wyjaśnić o co chodzi w tym całym skid patternie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam vittoria zaffiro i mogę polecić.

 

Pytanie do rowerowej braci ode mnie: Przed dzisiejszą wycieczką naciągałem łańcuch zostawiając w zapasie ociupinkę luzu dla zdrowia łańcucha. Po przejechaniu 50 km stwierdziłem, że łańcuch stracił dużo ze swojej sztywności i jest prawie że luźny. Czy po każdej jeździe mam go naciągać, czy to się po prostu będzie stale powtarzać? Czy zastosować napinacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hak jest skośny, a nakrętki zawsze na maksa dokręcam, także koło się nie powinno przesuwać w hakach.

Łańcuch SRAM pc-1 jest nowy, ale na starym łańcuchu kmc miałem tak samo.

Nawet jak na składaku jeździłem to po ok. 100 km trzeba było odwracać do góry kołami i naciągać.

Także chyba ten napinacz kupie bo wnerwia mnie to dokręcanie, gdy zaraz potem słyszę jak łancuch szumi na zębach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie za pomoc :thumbsup:

 

Co do napinaczy, widziałem te z milou.

Szczerze mówiąc, nie chcę aż tak oszpecać mojego roweru.

Kawał, brzydko wyciętej, blaszki i najtańsza śrubeczka z obi :yucky:

Chyba sam coś spróbuję wykombinować...

 

Kurde, nikt nie widział zębatek do miche na 13z.?

Chyba będę musiał wykombinować jakiś inny blat :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się to dosyć naiwne, ale:

 

Czy nie stoi nic na przeszkodzie aby do jakiejś fajnej, w moim przypadku wysokiej (60-62) ramy szosowej dobrać widelec na 26" tak aby to było wszystko zwarte i tym samym powstanie takie sfejkowane low pro? Wiadomo, że suport pójdzie w dół względem ziemii ale niekoniecznie o ostrym tu myślę. W dodatku kąty zrobią się bardziej agresywne, to ma sens, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...