Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc chlopaki. Ostatnio mialem problem z niepasujacymi sterami. Widelec 25,4 a stery 25. Nie szlo tego ze soba ozenic wiec musialem kombinowac.W rowerowych nie mieli ani narzynki ani odpowiedniego gwintownika. Znajomy tokarz powiedzial, ze ciezko bedzie znalezc odpowiednie te rzeczy, bo gwinty stosowane w rowerze maja nietupowy skok. Ale jest na to rada. Wystarzczy zrobic gwint na tokarce. Sprawnemu specjaliscie zajmie to pol godzinki, a wyglada to jak oryginalne. To tak na przyszlosc;) jak by ktos mial taki problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego raczej nie wyjmiesz bez uszkadzania siodełka, radziłbym Ci sobie poradzić z tą rdzą bez tego. Cif + gąbka szorstką stroną i lecisz

 

Tad3k rama taka jak twoja, może od sprzedawcy się czegoś dowiesz http://allegro.pl/rama-rowerowa-odnowiona-malowane-serca-cr-mo-i2584183409.html?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość głupi problem...

A mianowicie, nie mogę odkręcić pedałów :P

Z całej siły próbuję, aż klucz przeskakuje i nic :/

Może coś źle robię?

W mocowaniu mam taki patent, że od zewnątrz jest imbus, a od środka jest już normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak kiedyś miałem. kupiłem korbę z pedałami, bo poprzedni użytkownik nie potrafił ich odkręcić.

 

kombinowałem z wd-40, ale dopiero odpowiednio długi klucz i trochę pary podziałało. polecam półmetrowe ramię i powinno ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie sie moze gdzie w Polsce dostane suport z osia 107, gwintem wloskim i kwadratem w standardzie ISO? Jedyne co to tej pory wyszukalem to campy 111.

 

PS: Co myslicie o tych suportach miche primato z ebaya? Jest akurat taki jak potrzebuje tylko nie wiem czy to sie za miesiac nie rozleci, a cena pokazna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pedałów...

Zrobiłem dźwignię, opierając na płasko pedał o podłogę, włożyłem klucz, stanąłem na wszystkim i nogą docisnąłem klucz.

Poszło elegancko :teehee:

 

Chciałbym do korby na dwa blaty przykręcić jeden blacik.

Wolałbym zostawić oryginalne nakrętki.

Znacie może kogoś kto mógłby mi np. wyfrezować "zaślepki" na miejsce po drugim blacie?

Mógłbym dać tam jakieś podkładki, no ale do Campagnolki nie wypada :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...