Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

Napisalem o alu nyplach w temacie kupie sprzedam, nie wiedzialem ze tu jest o tym. Dartmoory nie sa dobre, niektore mi calkiem popekaly z czasem od klucza, o dziwo dalej trzymaja szpryche, wiem ze to nie bardzo bezpieczne, ale troche kilometrow tak zrobilem i nadal szprycha jest napieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, słuchajcie właśnie skłądam koła. Mam obręcze remerx taurus i piasty joytecha. I tu jest problem z doborem szprych... Wyszła mi długość szprychy 301mm, nie za dużo? Wyszło mi tak z przodu jak i z tyłu po obu stronach. Czy to po prostu zasługa piast torowych że wszystko jest równo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem spokemana. Średnica obręczy 622, koło na 32 szprychy. śrenice kołnierzy są takie same z lewej i z prawej z przodu i z tyłu - 59mm (od środkó dziurek). A wymiary środka piasty do kołnierza wychodzi 27mm. Piasta jest symetryczna więc z lewej i prawej tyle samo. Nie wiem czy dobrze to ostatnie mierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f.t.f. = flange to flange, czyli odległość od kołnierza do kołnierza.

pcd = pitch circle diameter, czyli średnica piasty między otworami

 

edit:

tak na szybko licząc wyszło mi 285mm.

 

A mógłbyś przytoczyć jak to zrobiłeś i gdzie liczyłeś? Bo mi już wychodziły przeróżne wyniki, ale takie jeszcze nie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...