Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/rama-torowa-ostre-kolo-stal-c-t-535-21-fix-i2564205754.html

 

panowie, co sadzcie o tej ramie, szczerze mowiac nie znam sie na geometrii i tych aspektach. a cena jest atrakcyjna wiec wole zapytac madrzejszych, wiec czy ta rama jest ok? czy warto? czy moze ja ktos jupowal od tego goscia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający jest raczej ok, zaczynał na Allegro od handlu używanymi częściami, głównie szosowymi, od pewnego czasu zaczął ostro atakować rynek budżetowymi nowymi częściami do ostrego. Kupiłem kilka rzeczy od niego - zero zastrzeżeń, paragonik, pełna kultura.

Co do samej ramy, gdzieś tutaj była omawiana. Jeśli miałbym coś od siebie dodać to na pewno taniej nie dostaniesz nowej ramy z takimi hakami (otwarte do tyłu), ale możesz upolować za takie pieniążki klasyczną ramę szosową na dobrych rurkach. Myślę, że wszystko zależy od reszty części jakie chcesz włożyć, zrób tak aby rower był spójny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/roam-stal-columbus-piekne-mufki-ostre-i2563087228.html

 

ktos jest w stanie powiedziec cos wiecej o geo tej ramy?

 

Wyglada ok ale bez kolek mi jako laikowi ciezko jest cokolwiek wiecej stwierdzic :P.

 

Mysle ze sa ludzie na forum ktorzy sa w stanie wywnioskowac cos nawet po zdjeciu samej ramki.

 

BTW, chyba kiedys natknalem sie na jakis program wizualizujacy w przyblizeniu budowe roweru poprzez wpisywanie parametrow i umieszczaniu kolek. ktos ma jakis link/info?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kąty tej ramy całkiem w porządku. nie będzie rozlazła.

 

problemem może być jej wielkość. jak masz około 2m wzrostu, to będzie ok, ale jak masz mniej, to nawet sobie głowy nie zawracaj.

 

projekty rowerków możesz zrobić np. tutaj, ale żeby np. odwzorować geometrię konkretnej ramy, musiałbyś znać jej kąty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bez problemu wsadzaj podkładeczki, tylko w miarę pod kolor, żeby miało ręce i nogi.

nor, tylko żeby Cię ździwko nie złapało jak w ostatni dzień cena zacznie sporo rosnąć, kojarzę tego sprzedawcę i mogę się domyślać, że ma ludzi którzy podbijają aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

coś mi zaczęło hałasować w okolicach napędu. Sprawdziłem łańcuch, przedni blat, piastę. Linia łańcucha jest odpowiednia, blat prosty, piasta jest na łożyskach maszynowych, przebieg ok. 400km. Jakie są wasze doświadczenia w podobnych sytuacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nor, tylko żeby Cię ździwko nie złapało jak w ostatni dzień cena zacznie sporo rosnąć, kojarzę tego sprzedawcę i mogę się domyślać, że ma ludzi którzy podbijają aukcje.

 

ma od tego ludzi? Wiem ze cena zwykle rosnie na godziny przed koncem, ale myslalem ze to ludzie sie tak czaja na ramy :sweat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dao coś w stylu tarcia metalu czy bardziej brzęczy? Ja sam mam podobny problem, nowy-stary blat, nowy łańcuch i nowa zębatka, hałasuje dość mocno. Ostatnio też tak miałem przy zmianie napędu i po prostu po czasie się dotarł. 400 km to nie tak dużo więc może też przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...