Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

to jest fotka pewnie z jakiejś sesji reklamowej, ramka to coś pomalowanego pod kolor wozu serwisowego.

zrób może sobie dziennik z budowy jak swego czasu marianoitaliano albo smurv, już nie pamiętam który.

a malowanie ram zależało od producenta i sponsora a nie od tego jakiej firmy korba czy haki tam były i czy była to torówka czy szosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Wiecie może czym usunąć stary smar z części i ogólnie ten czarny syf?

Słyszałem o jakimś specjalnym preparacie, do czyszczenia karoserii z pozostałości spalin, smarów, nalotów z gumy itd. itp...

Tylko nie pamiętam nazwy oczywiście :/

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czym usunąć stary smar z części i ogólnie ten czarny syf?
Ale samym ludwikiem nie ściągnę lakieru. Chodzi mi o preparaty złuszczające farbę,

 

To w końcu czego szukasz?

 

Jak chcesz zdjąć lakier to najpopularniejszy Scansol. A najlepiej zajrzeć tu: http://www.forumrowerowe.org/topic/32434-malowanie-i-renowacja-ramy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szescsetka na singlu peka przy szprychach, rafki przeorane klockami bez gumy,kolo uderzone, a szprychy pogiete. Czas na zmiany - czas na ostre.

Przeczytalem ~1000 stron maszynopisu na temat piast (potrzebuje flip-flop) i nadal mam watpliwosci co do tego jaka piasta bedzie najlepsza do ostrego typowo uzytkowego. Jakie rozwiazanie jest najpewniejsze, najbezpieczniejsze? Straszycie kontrami i gwintami z plasteliny, a mialo byc tak pieknie z joytechem za jedyne 46zl... Wymiana fabrycznej kontry,loctite, pozwola spac spokojnie? A moze przy wadze 75 i przelozeniu 'jak na Sniezke' nie mam sie czego obawiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szescsetka na singlu peka przy szprychach, rafki przeorane klockami bez gumy,kolo uderzone, a szprychy pogiete.

Myślisz że ostre zmieni coś w tej materii?

Co do piasty. Jeżeli typowo użytkowa to bierz przeróbkę z piasty disc i nie będziesz miał problemu z urywającymi się kontrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, chyba tak zrobie, a sruby rozumiem ze stalowe i kleic tak? Szkoda ze nie bedzie opcji flip flop, ale jesli sie OK u mnie przyjmie to bedzie zbyteczne jak znam zycie.

 

"Myślisz że ostre zmieni coś w tej materii?"

Mialem na mysli tylko to, ze przy okazji przesiade sie na ostre. A klasykow do orania troche żal, niech wisza na scianie albo raz w roku na mase.. :F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nadal mam watpliwosci co do tego jaka piasta bedzie najlepsza do ostrego typowo uzytkowego (...) a mialo byc tak pieknie z joytechem za jedyne 46zl...

 

bierz novateca. rózne ludzie mają przypadłości, ale piasta nie jest wcale zła (Novatec, Formula, BLB, Sturmey Archer, wszystko jeden szajs made in taiwan). ja jeżdżę trzeci rok i nic się nie dzieje. ani kontra nie pękła, ani gwintu nie zerwałem. łożyska mogłyby być lepsze, ale to zawsze można zmienić... jak się bardzo boisz to podklej zębatkę loctitem, ale wiedz, że potem jej już raczej nie odkręcisz i jak w przyszłości zechcesz zmienić przełożenie, to będzie słabo... dołóż kontre DA i będzie hulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...