Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

ale ludzie, jakie napinacze? Po co, się pytam. Miałem już 5 ram z szeroko pojętymi długimi hakami (mtb alu, mtb stal, bmx, 'ostre' ze skośnymi i torówka) i nigdy nie miałem problemów z przesuwającym się kołem czy luzującym się łańcuchem. Kwestia dobrego dokręcenia nakrętek. A jak problem, może podkładki z ząbkami (albo specjalne nakrętki zintegrowane z taką podkładką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie miałeś ale są ludzie, ktrórzy non- stop mają. Ja zerwałem gwint już w 5 takich nakrętkach, koło ciągle się obsuwało w hakach, a ustawianie odpowiedniego napięcia łańcucha trwało wieczność. Teraz odkąd mam te wypasione nakrętki od Novateca jest znacznie lepiej ale do szczęścia jeszcze trochę brakuje. Napinacze są fajne, bo można łańcuch ustawić wręcz idealnie, a do tego szybko i banalnie prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, ale możesz kupić jakiekolwiek wysokie obręcze i je wypolerować. Usuwasz chemicznie oryginalny lakier (anoda-kretem, lakier-scansolem) a potem papierki ścierne, pasta polerska i cacy. :D zresztą jest osobny temat o polerce. Opony-dokładnie taka kolorystyka, czy tylko chodzi o zieleń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie miałeś ale są ludzie, ktrórzy non- stop mają. Ja zerwałem gwint już w 5 takich nakrętkach, koło ciągle się obsuwało w hakach, a ustawianie odpowiedniego napięcia łańcucha trwało wieczność. Teraz odkąd mam te wypasione nakrętki od Novateca jest znacznie lepiej ale do szczęścia jeszcze trochę brakuje. Napinacze są fajne, bo można łańcuch ustawić wręcz idealnie, a do tego szybko i banalnie prosto.

 

 

Twarda stal, skads to znam, przynajmniej oski sa cale. Ja wycialem sobie podkladki z papieru sciernego miedzy podkladke i rame, teraz jest ok.

Same podkladki zabkowane sa nie do dostania, zwiedzilem sporo sklepow rowerowych i metalowych.

 

Widział ktoś może w Polsce chromowane obręcze, na wysokim stożku, ok.30mm?

I takie oponki, chodzi głównie o kolor:

http://www.cycleexif...etchins-tribute

 

 

http://allegro.pl/listing.php/search?string=Vredestein&category=16443&country=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o dokładnie samą zieleń, nie np. o te od kendy, tak na marginesie, to nie wiem kto od nich kupuje te oponki, paskudny kolor, do czego to dopasować :P

 

Oni chyba te oponki farbą pociągnęli, tylko co wtedy się robi z przyczepnością i ile to wytrzyma :sweat:

 

Dzięki, spoko oponka, chyba nawet fajniejsza niż tamte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja takich podkładek miałem kilka i zgubiłem :/

 

Teraz też mam problem z zsuwaniem się z haków, ale spróbuje patentu z papierem, albo kupie napinacz. Poprzednia ośka poszła do kosza, bo gwint z masła był i podczas dokręcania się zdarł.

 

Ja od kendy mam opony beżowe, są ok do normalnej jazdy (mam ss, nie ok, więc nie skiduję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum (zeby nie robic reklamy) polecali ogolnie Vredestein takze smialo mozna brac. Co do Kendy - pisalem juz, ciezki kloc, slaba przyczepnosc, 100 psi, troszke wiecej to foch i schodzi z obreczy, a sciera sie w moment. Kolorki w realu akurat sa ladne, ale to jedyna zaleta tych gum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nigdy nie jeździłem na nich, ale mam dwa komplety białych w domu, kupiłem jedne, a potem drugie, bo zapomniałem, że te pierwsze już mam :P

Nie założyłem ich, bo po obmacaniu ich, uznałem, że strach na takich głazach jeździć...

 

Dobra, kolejne typanko :icon_mrgreen:

Kupiłem sobie korbę Sturmer Archey i chciałbym do niej dobrać jakiś stylowy blacik.

Np. ten:

http://allegro.pl/przednia-zebatka-campagnolo-54-z-ostre-kolo-i2516091010.html

Sturmer jest w standardzie Shimano... no dobra tylko ile to jest????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Dura-ace na kwadrat, suport 113mm. Jeździłem, jest giętko... To wina raczej korby (bardzo lekkiej zresztą), tak długiego suportu, czy raczej taki kwadrat już jest i koniec, a nie przeszkadzało mi aż do przesiadki na alu i jedyny ratunek to zintegrowana oś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chama to mozna sie isc nachlac :laugh: a korby dokrecamy z wyczuciem!! jak dokrecisz za mocno moze zdarzyc sie sytuacja, ze pozrywasz gwinty na korbie przy sciaganiu bo sie zapiecze..

 

nie na chama, nie na wyczucie, nie na oko a " z wyczuciem", i to tyczy sie wszystkich podzespolow w rowerze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pochromować ramę i parę części, znacie może jakiś dobry zakład, dobry oznacza tani ;)

Kiedyś czytałem na naszym forum, że ktoś pozłocił ramę za 100zł, ale nie mogę tego znaleźć.

Jakby ktoś, coś wiedział, to proszę o info :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabiutko :/

Może w przyszłości, pozbieram trochę kasy i zrealizuje swój projekt.

Jak na razie mam super sprzęt, kupiłem na allegro, kolarkę, całą w campaglono :D

Sorry musiałem się pochwalić :P

 

A właśnie jakby miał ktoś na sprzedaż jakąś starą, ostrą korbę campagnolo, to ja jestem chętny :)

 

Wiecie może, czy dałoby radę przerobić piastę kasetową na ostre?

Strasznie mi się podobają te piasty:

DSC02206.JPG

No i chciałbym zostawić rowerek, w mniej więcej, oryginalnym stanie :icon_cool:

Albo może któraś z fixed'owych firm robi podobne, to te wrzuciłbym do jaguara?

Patrzyłem już na miche, blb, novatech, nikt nie robi takich ładnych piast, z okrągłymi otworami...

Jeżeli nic nie ma, to trudno, kupię miche, tyle że bardzo mi zależy, aby rower wyglądał tak jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...