Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

Koło dla fanów kolarstwa torowego i Ondřeja Sosenki.

 

Po fakcie ale będzie na przyszłość:

Obręcz pod szytkę,

Obręcz pod oponę.

Szytkę się nakleja a opona trzyma się na drucie tudzież innym tego typu patencie.

nie po fakcie bo niestety aspalam, dziekuje bardzo :)

 

w miedzyczasie okazalo sie ze znajomy ma za stowke ( ale moge sie targowac) do sprzedania piekna rame gianta 53 cm, tylko ze ma malego dzwonka. mialam dzisiaj jechac do znajomego ktory sie zna, czy warto na tym skladac rowerek chociaz na pare miesiecy jezdzenia. ale tez zaspalam niestety i jade jutro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bita to stówka trochę dużo. Większość osób Ci to odradzi ponieważ są dwie opcje: poza zmianą geometrii może nic się nie stać i będzie jeździć do końca świata, lub może rozlecieć się na pierwszym zakręcie lub przy pierwszym zjeździe. To jest loteria i trzeba być świadomym niebezpieczeństwa.

Jak coś to wrzucaj fotkę i sprawdzi się jak bardzo można Ci tą ramę odradzić :>

Jak tak będziesz zasypiać to nigdy tego nie ogarniesz :P

Edit:

A jakiej ramy poszukujesz? Mam Titana na sprzedaż, 53 długa i 56 chyba wysoka, ALBUM. Ze sterami 600 i suportem. Też za stówkę tylko nie wiem czy chcesz damkę czy normalną, męską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejj, o ile to była propozycją dla mnie, to podziękuję.

Trzymam się z daleka od Francuzów, oraz Niemców :P

 

Marian600, poszukuję męskiej ramy.

 

Napisałem do Gromady i powiedział mi, że mógłby mi coś w sierpniu ogarnąć.

Miałbym już gotową ramę, to mi na rękę, bo szczerze, mam już dosyć robienia tych ram :(

Zobaczę jeszcze ile musiałbym zapłacić u niego.

Przez nieudane malowanie Waganta, mam mocno ograniczony budżet, więc w razie jak cena byłaby wysoka, to się odezwę ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tad3k piłeś - nie pisz postów :P Maciejj pokazał swój rower i zadał pytanie a ja pisałem do halo. Nie przeczytałeś postów tylko klikałeś w linki, nie?

Napisałem do Gromady i powiedział mi, że mógłby mi coś w sierpniu ogarnąć.

Z Waganta na Gromadę? Jesteś pewny, że jarasz się na tyle rowerem, że po miesiącu nie rzucisz go w kąt? Bo jeżeli tak to szkoda czasu i kasy i lepiej coś klasycznego szosowego wyrwać za małą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piłem, coś mi się pomieszało :P

Ja chcę kupić właśnie odrestaurowaną torówkę, bądź jakąś przerobioną kolarkę.

Spójrz na stronę, Gromada nie sprzedaje tylko i jedynie swoich wyrobów.

Teraz jest np. do kupienia piękny romecik, niestety trochę nie mój kolor i kwota ;)

Pozdrawiam.

 

PS. Ja na tym Wagancie nigdy nie jeździłem.

Po wymalowaniu powiesiłem sobie ramke na ścianę, bo okazało się, że do niczego się nie nadaje :/

Wcześniej śmiałem na Jaguarze, którego dalej mam.

Rama w oryginalnym stanie, z pomarańczowo-złotym lakierem :D

Chciałem złożyć go z zupełnie oryginalnych części, ale zabrakło mi cierpliwości :P

Teraz czeka na zdjęcie ochydnej oliwkowej andy z mavicowych obręczy.

I chyba przerobienie go z kolarki na singla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest. Skłądałem dziś ok:

korba 105, blat csepel, piasta disc, łańcuch Taya 410,linia łańcucha jest. Na początku po naciągnięciu słychać było lekkie rzężenie co jakiś czas, napiąłem więc łańcuch, pojeździłem i teraz co chwila jakoś dziwnie dzwoni, nie ważne na jakim napięciu. Czego to może być wina? łańcuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny jest najlepszy więc ja bym go nie wymywał.

...nie chodzi mi o kąpiel łańcucha w benzynie lub t.p., tylko przetarcie dobrze po wierzchu i potem nałożenie smaru. U mnie to pomogło i dzwonienie było trochę mniejsze.

A swoją drogą to bym polemizował czy smar nakładany fabrycznie na łańcuchy jest taki super ;-) ...szczególnie na te za 12-15pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...