Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

mam cosmosa 24 szprychy na słoneczku i jest super, sztywna jak być powinno. Ile w ten sposób zaoszczędzisz? nie lepiej kupić fabrycznego gotowego koła? Za swoje w stanie IDEALNYM dałem 150zł z wysyłką... zawsze swoje możesz sprzedać, a też wygląda jak powinna.

 

chodzi o to, że mam możliwość kupna obreczy velocity na 24 szprychy po 50zł, dlatego się zastanawiam nad zaplataniem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chodzi o to, że mam możliwość kupna obreczy velocity na 24 szprychy po 50zł, dlatego się zastanawiam nad zaplataniem tego.

 

 

szprychy to kolejne 50zł, piasta z 100zł, do tego zaplatanie (albo dodatkowa robota), a efekt wizualny nie będzie jednak super. Czemu się pytasz pod piasty 32/36? takie masz czy dopiero chcesz kupić? Bo jak kupić to kup lekką szosową piastę i kombinuj, zawsze kółko jest nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

szprychy to kolejne 50zł, piasta z 100zł, do tego zaplatanie (albo dodatkowa robota), a efekt wizualny nie będzie jednak super. Czemu się pytasz pod piasty 32/36? takie masz czy dopiero chcesz kupić? Bo jak kupić to kup lekką szosową piastę i kombinuj, zawsze kółko jest nowe :)

 

szprychy to bardziej 25zł niż 50, akurat kurzy mi się w domu przednia campa record, a zapleść sam zaplotę :)

kusi mnie to jedynie dlatego, że taka obrecz da się dostać bardziej za 200zł niż za 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego csepela, z poprzedniej strony, od września, kupiony w bikeparku. Stalowa rama - lekka nie jest, ale też nie ma jakiejś tragedii, nie mam za bardzo porównania do czegokolwiek innego ale na razie dzielnie mi służy. Złożyłem na takim secie ostre i wszystko razem wyszło około półtora tysiąca, jak na początek myślę, że spokojnie wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zależy jakie szprychy, np dt revolution to już jednak większy wydatek. Jak Ci wagowo wyjdzie kółko? No 50 zamiast 200zł to niezła okazja :)

 

wagowo to nie wiem, nie liczyłem ile to może ważyć, ale na pewno mniej niż moje obecne koło na arrivie 43mm..

 

Mam takiego csepela, z poprzedniej strony, od września, kupiony w bikeparku. Stalowa rama - lekka nie jest, ale też nie ma jakiejś tragedii, nie mam za bardzo porównania do czegokolwiek innego ale na razie dzielnie mi służy. Złożyłem na takim secie ostre i wszystko razem wyszło około półtora tysiąca, jak na początek myślę, że spokojnie wystarczy...

 

miałem tą ramę ostatniow w domu i waży mniej wiecej 2 razy tyle co moja szosowa na rurach columbusa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam ostre zbudowane w całości na częściach Csepel'a, w odpowiednim temacie pokazywałem foty. jest to moje pierwsze OK i nie jest złe, nie mam na co narzekać, wagowo wychodzi ok. 10 kg (dla mnie to mało, kwestia subiektywna). jedzie się szybko i cichutko, ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kminię tego pytania czy geo nadaje się do ostrego, haki - może i to ma znaczenie, ale geo? Jak chcesz pseudo torówkę to dużo robót blacharskich będzie, ale ostre koło to napęd i tyle. Nic więcej. A to czy dasz hample, dzwonek, czy geometria będzie turystyczna czy torowa to już Twoja sprawa. Pytanie jeszcze czy odczujesz taką różnicę w geometrii?

Edit:

A co do roweru to pewnie albatros czy inny jakiś taki turystyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...