Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie drogi to ile? Od ręki masz Zoom'a, napis potraktujesz rozpucholem i masz czarny mostek.

Edit:

Dałem dwa razy przez przypadek tą samą wiadomość w dwóch różnych tematach, niechcący.

Tak więc jeżeli można prosić moderację to proszę o nie traktowanie tego jak nabijanie postów, ew usunięcie tego posta. :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zerwał mi się gwint od pedała w korbie, tak na oko 1/3 - 1/2. Myślicie, że da się to w jakiś sposób naprawić? Wkręciłem pedał i jeździć na pewno się da o ile nie będę przenosić całej masy ciała na niego. Jednakże jakby dało się to w jakiś sposób w pełni naprawić to byłoby super!

 

Dz za rady, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie przerabiania napędu z szosy na ostre i utknąłem trochę na korbie. Chciałem wykręcić mniejszą zębatkę i zostawić tylko blat ale się okazuje ze śruby mocujące wszystko do kupy są za długie i po skręceniu blatu z krzyżakiem jest spory luz. Byłem w rowerowych i powiedzieli, że nie znają takich śrub w mniejszym rozmiarze. Czy jest opcja żeby takie coś dostać czy ratować się podkładkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dostać w miarę krótkie śruby, ceny są spore coś koło 30 zł wystarczy wpisać na allegro w kategorii rowery śruby. Ja zrobiłem trochę inaczej kupiłem ciut grubsze śruby czyli

SHIMANO

do tarcz korby FC-M361, do dorwania na allegro za 5zł 4 śruby. Miały one ciut większą średnice niż kobra i blat więc rozwierciłem aby pasowały. Na długość za to były idealne. Chociaż prościej będzie przyciąć śruby ale mi i tak brakowało jednej, to zrobiłem w w/w sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie każdy mostek szosowy tego typu ma ujemny kąt (względem sterówki).

większość mostków typu quill ma kąt w okolicy 0st. po zainstalowaniu (czyli mniej więcej równolegle do ziemi). mostek z ujemnym kątem to taki, który ma spadek. znajdź mi taki za 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lubek - tak swoją drogą - a jak koło? Kupujesz nowe , przeplatasz obecne? Sprawdzałeś jak będzie z linią łańcucha?

Koło kupiłem nowe, nie chciałem sobie zamykać drogi powrotnej do szosy. Obręcz Roadrunnera i piasta JoyTecha. Wiem, że piasta nie urywa, ale nie chciałem pakawac tyle kase na starcie wiec jest to co jest, a w przyszłości zawsze można piastę wymienić. Jeśli chodzi o linię łańcucha to wydaję się być spoko z blatem, ale to się okaże po jeździe próbnej której jeszcze nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc mostkow typu quill ma ujemny kat (-15deg). to jest liczone inaczej niż napisales i nie jest to kat w stosunku do ziemi tylko odchyl od prostopadlej do pionowej czesci mostka..

 

ale po zainstalowaniu w ramie będzie taki mostek praktycznie równolegle do ziemi. a jak ktoś mówi, że chce mieć mostek z ujemnym kątem, to raczej nie o to mu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem czy był ten temat już tutaj wałkowany, ale zapytam. Warto kupić rame szosową z pionowymi hakami pod budowę ostrego? Znalazłem coś fajnego co by mnie zainteresowało, ale jak to wygląda w praktyce? Na pewno założyłbym łańcuch z półogniw, to wiadomo. Ale co dalej? Myślicie, że miałoby to rację bytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...