Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

Kresowiak, na przykład to jaka masz ramę, pewnie jest od szosy, ale tylko pewnie, jaka piasta tylna korba itp. Fajne było by zdjęcie jak to wygląda.

Z krótszym suportem jest najprostsze wyjście. Jednak musisz zmierzyć czy blat korby nie będzie ci o nic haczył. Jest jeszcze jedno wyjście, ale to raczej tylko jak nie wyjdzie z dobraniem krótszego suportu. Ustawiasz tak koło aby się linia zgadzała, czyli pewnie po drugiej stronie zębatki trzeba będzie dać jakieś podkładki coś jak tu: http://www.fixedgear.co.nz/images_rear/vitus_hub_lhs.jpg

http://www.fixedgear.co.nz/images_rear/vitus_hub_rhs.jpg

Później przecentrowujesz koło tak aby przeciągnąć obręcz, by znajdowała się dokładnie po środku roweru. Zabawy z tym co nie miara i jeśli jest możliwość zastosowania krótszego suportu to nie ma się co w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No krótszym suportem, przełożeniem blatu na wewnętrzną stronę pająka albo korbami torowymi, dla których producent podaje wymaganą długość suportu albo kombinacją powyższych czynników.......

 

Ale Ty tak dalej na serio czy już zaczynasz trollować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie? A poza tym to w rowerze z przerzutkami też jest tak, że z przodu duża a z tyłu mała i odwrotnie, z przodu mała z tyłu duża, łańcucha też się nie kosi. Przekosu unika się dobierając odpowiedni suport, albo przestawiając blat, zależy od ramy piasty itp.

ivosmo ja bym chyba zaczął od pytania o wiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gipiemme tecno 416

 

Wymiary 15C->18C-622 co taki wymiar może oznaczać ? Rozmiar opony 15c szerokość felgi ? czy co bo zbytnio nie wiem.. a potrzebuję wyjaśnienia

czyżby to było kółko 28[700c] ?i czy występuje wersja 700c pod oponę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29" jest tylko pozorne, jest budowane na obręczach 622, po prostu gruby balon, dlatego nazywa się to 29"

to oznaczenie koła gipiemme to zapewne:

15c-szerokość wewnętrzna obręczy

18c-szerokość zewnętrzna

700c-koło 28" (ten sam model, tecno 416 jest bodajże w wersji 650c)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już ciężej, musisz polować na okazje. i mam nadzieję, że się znasz na projektowaniu ram i wiesz czego chcesz dokładnie, żebyś nie wydał masy na custom ramę, która okaże się słabą ramą, za którą mógłbyś dać 200zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam pytanie o koła. Za podobną cenę, ok 5 stów wychodzą mi dwa różne zestawy:

 

1. Piasty joytech, obręcze arriv, szprychy cnspoke, opony ultra sport.

2. Piasty joytech, obręcze mavic cxp 30, szprychy cnspoke, szytki tufo.

 

Drugi komplet jest lżejszy około kilogram, i pare dych drożej wychodzi.

Jest jeszcze trzecia opcja, tylko nie wiem w jakim stanie są koła w rowerze na którym będę składał ostre. Na początek złożyć tylko tylnie koło a przednie zostawić stare na jakiś czas. Na tylne piasta miche i obręcz mavic pod szytkę, a jak wyjdzie lipa z szytką to obręcz przezucić na przód, a na tylnej piaście złożyć koło pod oponę.

Co o tym Myślicie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 500zł to byś mógł złożyć coś lepszego niż joytechy. Na tył lepiej coś pod oponę, bo od sikdów poniszczysz szybko. Na przód możesz dać jakieś kompletne klasyczne kółko nawet pod szytkę, a tył novatec i np jakiś używany mavic, albo te ciężkie arrivy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...