Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdź czy być może nie jest zaklejona. Kolega kupił taki rower i kaseta była bez nakrętki, na kleju i nie udało się jej niczym zdjąć-musielism przepleść koło.

Podejrzew, że to jest kaseta na dwa baty, mała zębatka jest nakrętką, trzeba dwoma bacikami chwycić w przeciwną stronę, nakrętkę odkręcasz klasycznie - porostu odkręcasz.

 

Pozdr M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno było zaklejone, widać było wylewający się tu i ówdzie pozasychany poxipol czy inne cudo.

 

 

Myślę że w tym pomyśle z dwoma batami (na dwa baty - :laugh: ) jest sporo racji, jak się przyjrzeć to na małej zębatce widać chyba początek gwintu. Będę mógł to dokładniej sprawdzić jak pojadę do domu bo nie mam narzędzi.

 

Żadnego poxipolu nie ma, co najwyżej syf.

 

Skoro zębatka jest nakrętką, bębenek jest nagwintowany z zewnątrz to pozostaje mi tylko kombinować home-made singla z tej kasety albo inną piastę. SŁABO... :yucky:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko takie dyski spotkać na aukcjach a co dopiero w sklepach. Można pomyśleć, o jakiejś płycie plastikowej w miarę cienkiej i na miarę wyciąć lub ew jak ktoś wyżej napisał z kartonu ale żywot takiego ustrojstwa jest ograniczony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla bikegangsta: taka ostrokołowa wersja betonowych butów.

A na poważnie: jest dużo możliwości, np cienka, odpowiednio przycięta i wypolerowana pleksa, takie cóś podobnego do pleksy, ale z żywicy epoksydowej (myślę, że można by użyć setu do naprawiania kajaków, czyli mata epoksydowa plus utwardzacz), no i papier mache. Tylko długo schnie. Bandaże z gipsem mogą się kruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla bikegangsta: taka ostrokołowa wersja betonowych butów.

A na poważnie: jest dużo możliwości, np cienka, odpowiednio przycięta i wypolerowana pleksa, takie cóś podobnego do pleksy, ale z żywicy epoksydowej (myślę, że można by użyć setu do naprawiania kajaków, czyli mata epoksydowa plus utwardzacz), no i papier mache. Tylko długo schnie. Bandaże z gipsem mogą się kruszyć.

Ja podejrzewam ze kajaki sie robi z laminatu włókno szklane + odpowiednia żywica. Za to pomysł z gipsem świadczy o nieograniczonej wyobraźni u autora :) . Co do dysków to pierwsze co mi przyszło do głowy to taki materiał: http://www.plastics....nalikowe_01.jpg , może coś jest na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w polo nie gram, to nie wiem, ale popatrz: przeplatasz bandaż tak jak wstążki papierowe w ukrainach na wsiach i małych miasteczkach, tylko gęściej, później chlapiesz na to mało gęstym gipsem, jak zaschnie uzupełniasz większe dziury i już.

Co do kajaków, to masz rację. Ale zestawy naprawcze są i da się z nich wygenerować cienką a wytrzymałą warstwę włókno/żywica. Łatałem tak kiedyś stare kajaki.

Płyty kanalikowe są ok, zwłaszcza te cieńsze, takie jak były używane w usztywniaczach do plecaków na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem sobie właśnie noski i mam taki problem, że gdy są one "luźne" to szorują o ziemię i pytanie czy rozglądać się za krótszymi ramionami czy raczej się tym za bardzo nie przejmować. Jeszcze nie testowałem tego w jeździe bo brak wolnego czasu. Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi powiedziec co to za materiał i gdzie go zdobyć (dysk własnej roboty) z tego artykułu kilka postów wyżej ?

 

http://www.polishbikepolo.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=12&sid=b436cb1153720a85ca6d17f1a988769c

 

jak zjedziesz niżej to będzie link ze sklepem, kiedyś było tutaj też o tym dysku i ktoś podwał gdzie kupował materiały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy moich aktualnych funduszach cena mnie boli...bo chyba nie znajdę u siebie kogoś kto by chciał się na to złożyć. A co myślicie o najchudszym rozmiarze plexi glassu ? Boje się też wagi, chce uzyskać 8.5kg (aktualnie 8.64kg) ale możliwe że szykuje się zmiana koła i tu na pewno dużo zejdzie (aktualnie stars circle 30mm) i nie wiem jak dużo stracę na takim dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o małą poradę, składam rower, szosę, ale na razie nie będzie to ostre koło. Rozebrałem ramę i chcę poobcinać zbędne elementy. Czy wycinając blaszkę, do której była normalnie przykręcona stopka zmienię geometrię, albo obniżę mocno sztywność ramy? Ta blaszka jest zaraz za suportem, łączy dwie dolne rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem ramę i chcę poobcinać zbędne elementy. Czy wycinając blaszkę, do której była normalnie przykręcona stopka zmienię geometrię, albo obniżę mocno sztywność ramy?

 

Myślę że może zmienić sztywność ramy, geometrię raczej nie. Ale skoro już ta rama ma taką blaszkę to znaczy że pewnie ma ogromne prześwity i może to całe ucinanie nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...