Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

Ważne żeby posłużyła kilka sezonów do jazdy do sklepu po bułki

Wg mnie to na mieście potniesz ją w ułamek tego czasu. Kup coś lepszego.

A czy nie ma lepszej opony niż Continental Ultra Sport. U mnie co chwilę przebita, dziury jak wielki kanion, tyle tylko, że fajnie trzyma. Na przodzie ją jeszcze mam chociaż ostatnio złapałem gumę i już miałem ją wywalać, po 10 km drogi powrotnej na bosaka.

Jak do skidowania to może i dobra, nie sprawdzałem, ale mocno zbiera syf z ulicy. Nie wiem jak to robicie, że nie ma z tymi oponami problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magia :D no ja mam zupełnie inne doświadczenia - czyściutka, gładziutka, ani jednego kapcia. Także nie ma uniwersalnych rozwiązań, które sprawdzają się zawsze. Grunt to znaleźć to co nam sprawdza się najlepiej. I zawsze wbijam w opór powietrza, żeby snejków nie łapać. Choć ostatnio jak sie zagapiłem i przegapiłem dziursko w drodze to z przodu nawet szytką załadowaną do 12 atmosfer prawie do obręczy dobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie przesadzamy. Rozumiem jeśli ktoś by tak mówił nie mając tych opon. Dla mnie to jest opona którą można kupić do roweru na sprzedaż. Kupić jakąś kolorową, najtańszą byle ładnie wyglądało i zachęcało kupującego który się nie zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadki jeżdżą na Wigrach 3 na jednych oponach całe życie po wybojach na wiosce i im się Dębica nie zdziera, także chyba troche przesadzacie z taką szybką zużywalnością kendy.

 

I przy każdym podjeździe pod sklep ostro skidują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymagasz od roweru tyle co dziadek na Wigrach 3 to może Cię zadowoli. Ale weź pod uwagę to, że z reguły w ostrych ludzie dają opony szosowe 23-25 mm może ciut więcej, w wigrach jest ze dwa razy tyle, do tego wejdą tam max ze 3 bary. Całkiem inne warunki. Do tego jak nie będziesz miał hamulców to opona będzie się zużywać szybciej, w wigrach masz torpedo. Tam raczej nikt nie skiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ;) Stare gumy szybko się kończą od kiedy używam ich w OK także trzeba powoli myśleć o nowych. Zobaczymy jak będzie z kasą, jeszcze jakieś propozycje oprócz tego Continentala może w ciut niższej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale jak pompujecie swoje koła? Na oponie mam do 6.5 bar. Dętka posiada wentyl Presta (SV), ja natomiast mam tylko zwykłą pompkę ręczną. Dopompowałem ile się dało ale dalej to za mało! Podjechałem do serwisu w Decathlonie, ale tam koleś założył do pompki serwisowej przejściówkę i nie dość, że nie pokazywało przez to ciśnienia to połowa powietrza szła bokiem.

Jaką mam alternatywę? Czy kupować dedykowaną pompkę serwisową (ręczna chyba tyle barów nie wydusi), czy tylko kompresor i koniec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprostszym sposobem jest poszukać innego serwisu/kompresora

ja się spotkałem z 6 barami w rowerowych, ale co mnie zdziwiło znalazłem raz 8 na stacji benzynowej gdzie najczęściej można znaleźć o ile pamiętam do 5.

szukaj a znajdziesz, a jak masz kasę kup pompkę wygodniej na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pompkę ręczną z manometrem. wbijam 8bar (120psi) bez problemu. pompka za 30zł.

 

wiadomo, lepsza byłaby pompka serwisowa. ale jak nie używasz szytek i nie masz potrzeby wbijać 12bar, to powinno wystarczyć do codziennego użytku.

 

kompresor nie jest wcale lepszy od pompki, bo nie każdy dobija nawet do 6bar.

 

i nie jeździj pompować kół do decathlonu, tylko do najbliższego sklepu rowerowego. tam prędzej będą mieć odpowiednią pompkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...