Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za szybką odpowiedź. Jeśli chodzi o zostawienie szosy to plan jest taki żeby trochę na niej pojeździć, a w między czasie ogarnąć dedykowane koło do OK żeby nie odcinać sobie drogi do szosy.

Rower kupiłem teraz tylko czekać na przesyłkę i zobaczymy co z tego wyjdzie.

small-logo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulie, jeszcze za czasów jeżdżenia na bmx słyszałem, że te dartmoory to straszny syf, pękają, luzy łapią szybko itp. Aczkolwiek na ostrym pewnie nie będziesz skakał i grindował, więc to Ci chyba nie grozi. Jednak jeśli masz trochę więcej kasy przeznaczone, kup Animale albo odyssey, na tych ostatnich jeździłem sam i mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość szprych zależy od piasty: wysokości kołnierza, średnicy okręgu, na którym rozmieszczone są otwory, odległości między kołnierzami ale też od obręczy - każda obręcz może mieć trochę inną średnicę liczoną od wewnętrznej powierzchni otworu na szprychę. Sam zaplot też ma znaczenie...skorzystaj z któregoś z dostępnych w sieci kalkulatorów - choćby http://www.bikeschoo...ngth-calculator

http://pro-bike.pl/spoke.frame.php

 

Albo zleć to serwisowi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Za bardzo sobie tego nie wyobrażam ale pan kondej proponuje mi zmianę tylnego widelca ze 135 na 120mm. I jeżeli posiadam korbę torowa z suportem 103mm to czy linia łańcucha będzie idealna czy trzeba będzie przesuwać korbę w lewo czy też w prawo ? Będzie to problematyczne ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ;)

 

Jakiś czas temu przeglądałem filmiki rowerowe na youtube i przez przypadek trafiłem na filmik z OK. Zajarałem się strasznie i postanowiłem, że złoże taki rower. Jestem prawie na finiszu tego projektu. Ostatnio wybierałem sobie tarcze korby i zębatke. Wybrałem tarcze 42z i 16z. Liczyłem sobie przełożenie standardowo 42/16=2,65. Później grzebiąc na forum trafiłem na przelicznik przełożeń i jak on mi to obliczył to wyszło przełożenie ponad 5. Które przełożenie jest prawidłowe? Wydaje mi się, że program trochę przesadził. Dodam, że koła mam 28 cali, długość ramion korby 170 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że gdzieś już było mówione o tym, ale coś znaleźć nie mogę i nie pamiętam odpowiedzi... Mianowicie, czy piasta pod rozstaw 130mm koliduje jakoś z hakami w starej szosie pod rozstaw 126mm? Można bezpiecznie wkładać i nie bać się, że coś pęknie w ramie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wydaje mi się, że szeroka jest tak w porównaniu do np. Csepel-a bullhorna. Generalnie jest szansa dostania bullhorna w cenie powiedzmy do 50 zł? I jeszcze jedno pytanie, mostek raczej ze skierowany do dołu ma być ?

...do 50pln nic fajnego jeszcze nie trafiłem (nie mam na myśli ściętego baranka ;-) Csepel to chyba 42 ma szerokość i mały spadek. Przez pewien czas miałem. Bardzo wygodna. Jak szukasz czegoś z większym spadkiem to obserwuj Allegro, forum. Raczej bym szykowałem kasę w przedziale 50-100. Wiadomo, są okazje, ale ja aukrat mam uraz do okazji ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...