Skocz do zawartości

[sztyca] 31,2 długosć 400mm- Czyżby nieosiągalna?


Qazimodo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Jak w temacie. Przekopałem internet i masę sklepów rowerowych i nic. Jedynie Accenty itp produkty - niestety im nie ufam bo juz wygiąłem niejedną na początku zabawy z rowerem. Reduktora też nie znalazłem. Macie może jakieś doświadczenia w dorabianiu takowych. Konkretnie z 31,2 do 27,7?

 

Ale najważniejsze pytanie - czy ktoś wie gdzie kupię sztycę dobrej jakości (do 150zł) w w/w rozmiarach ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobienie redukcji nie powinno być kosztowne. Idź do zakładu ślusarskiego niech ci wytoczą. Zresztą ja nie mogę sobie wyobrazić jak można wygiąć sztyce o średnicy 31mm. Co ty woziłeś plecak z ołowiem i zamiast ustać na pedałach to siedziałeś twardo na siodełku. Żeby zgiąć taką sztyce to trzeba być zdolny do n`tej potęgi. A co do sztycy ja polecam ci WCS. Ma mój kolega ją. Jest dosyć lekka i w Miarę ładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojego skromnego zdania wystarczy kupić tzw. tuleję redukcyjną która zmniejsza średnicę na rozmiar bardziej dostępny. Pozdro. :)

 

Tuleje też mają rozmiary. I właśnie nie znalazłem żadnej redukującej z 31,2 - dlatego piszę i o pomoc proszę.

Dorobienie - hm, nie takie proste bo te ,2 to dwie dziesiąte minimetra.

 

Ciekawi mnie też czy nie wepchnąłbym sztycy o grubości 31,6 - bardziej dostepnej i popularnej. W końcu to tylko 0,4 mm różnicy.

 

Sztycę Accenta wygiąłem robiąc zjazd ze schodów, na samym dole miałem za nisko tyłek i jak rower przednim kołem dotknął podłogi - bęc. I sztyca zgięta.

Nic nadzwyczajnego. Nawet tyłek nie zabolał. (dodam tylko że miała ona rozmiar 27,2mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zgiąć taką sztyce to trzeba być zdolny do n`tej potęgi.

Zdaje ci sie tylko ...

 

A co do tulei to tu masz : http://arnik.freshsite.pl/product_info.php...roducts_id=3426, ale tylko 31,4 ( na pewno masz 31,2 a nie 31,4 ? )

 

Sam nosze sie z zakupem takiej redukcji , bo jak wiadomo author ze swoim 30,2 tez nie rozpieszcza w wyborze sztyc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobienie - hm, nie takie proste bo te ,2 to dwie dziesiąte minimetra.

Chce cię poinformować iż tokarka miej dokładna toczy z dokładnością do 0,05mm a bardziej dokładne toczą do 0,01mm.

 

Więc nie widze problemu z dorobieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor tak, ponieważ z reguły jest on przecięty i jest w nim taka "wyrwa" szerokości kilku milimetrów. Ale to i tak nie rozwiąże problemu, bo wtedy wewnętrzna średnica w reduktorze się zmniejszy i Ci 27,2mm nie wejdzie..

Mój kolega potrzebował sztycy 30,4mm, kupił 30,8mm i po prostu zeszlifował zewnętrzną anodę. Weszło bez problemów i do dzisiaj (1 rok od "zabiegu") nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włozyc to na 99% wlozysz ( moim zdaniem ) ... Tylko o rame w tym miejscu bym sie bal ... No ale decyzja nalezy do ciebie... A ten 31,2 to strasznie dziwny rozmiar ...

 

Masz jeszcze wyjscie zamiast 150 + 35 redukcja = 185 zl , poczekac ( wiem ze to bolesne :P ) i kupic cos takiego : http://arnik.freshsite.pl/product_info.php...roducts_id=1570

 

Jest twoj rozmiar nistety ani lekka nie jest i ta dugosc 430 mm. Jak nie wiedzialem ze sa te redukcje sam myslalem o tym ...

A moze poszukaj i dorwiesz gdzies taniej ... moze przez ebay ( chociaz kto bedzie sprzedawal 31,2 :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no sztyca fajna, ale cena to już przesada. Za takie pieniądze to sobie kupić można już z karbonu.

Co do dziwnej ramy to jest to GHOST ACTINUM TEAM, nie wiem dlaczego mają takie nietypowe średnice.

 

Jak nie znajdę nic innego to dorobię ten reduktor. Ktoś ma wiedzę na temat z jakiego materiału powinien on być? Stal, aluminium? Swoją drogą to niezła metoda odchudzania roweru, choć mi na tym nie zależało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.syncros.com/seatposts.htm

 

Sztyca droga ale bardzo wytrzymała bo owalizowana wewnętrznie, ma bardzo długie podparcie prętów siodła i dwie śruby M7 ściskające i wcale nie taka ciężka chodź do AM/FR dedykowana. Jest i rozmiar i długość jaką potrzebujesz a w Polasce można ją chyba tu dostać chodź pewnie na spec zamówienie:

 

http://www.erowery.pl/go/_info/?id=397

 

Ghost faktycznie robi czy raczej robił z tym nietypowym rozmiarem (ja mam obecnie już typowy 31,4) bo jak mi kiedyś odpisali grubsza rura podsiodłowa w ramie = większa wytrzymałość, chodź trochę chyba przesadzali bo teraz mam bardziej pancerny rower i też Ghosta a sztyca jest grubsza czyli rura podsiodłowa cieńsze ma ścianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...