Skocz do zawartości

[kierownica]czy lekkie = mocne?


nabial

Rekomendowane odpowiedzi

czy lekkie kierownice typu DM maraton xc, ritchey wcs maja tendencje do lamania, skrzypienia, czy chocby uginania?

 

i w zwiazku z tym czy przy wadze ok 90kg lepiej darowac sobie te gramy i kupic cos wazacego np 210g (ritchey logic)

 

jak do wytrzymalosci maja sie srednice 31 i 25mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosta kiera która waży 210 g to kloc moim skromnym zdaniem

ja sam nie widziałem złamanej kiery z wyższej półki jak np dm, wcs itd.

kolega wazy 90 kg i jezdzi na wcs-ie i mówi, że jest super :)

więc możesz śmiało brać dm czy co tam sobie wynajdziesz.

 

a średnice, wydaje mi się, że 31 jest trochę wytrzymalsza, ale bez sensacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze omijac szerokim lukiem kierownice ritchey logic. Wczoraj zlamalem taka podczas... sprawdzania pracy amorka. Poprostu jechalem ok 5km\h na stojaca i uginalem amor, nagle trachhhhhhh i w lewej rece trzymam polowe kiery. Nie chce nawet myslec co by sie stalo jakby zlamala sie podczas zjazdu przy predkosci 50km\h, a na takowy wlasnie sie wybieralem. Waze okolo 90kg wiec podobnie jak ty. Mam juz dosyc wylajtowanych rowerkow (co prawda logic do lekkich nie nalezy), wczesniej zajechalem kolka, teraz ta kiera. Pewnie za niedlugo przyjdzie kolej na sztyce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kierownic ważących blisko 100g zmęczenie jest bardzo istotne. Ale te ~130g są trwałe i mocne. Z całym szacunkiem, ale czego się spodziewałeś po R Logic? Przecież to kiepski, słabo ulepszany stop. To tak jak się dziwić, ze się złamało sztycę Promaxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kierownice Syntace'e przechodzą testy na redmonsterze, więc da się zrobić lekką wytrzymałą kierownicę, która wytrzyma wiele lat intensywnego użytkowania. Z tego co słyszałem testy redmonstera przechodzą jeszcze kierownice raceface'a, trochę gorzej radzi sobie easton, a najgorzej właśnie ritchey. Inne firmy nie brały udziału w teście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztyca Smica 217g 115zł

Kiera Tioga Taskforce XC 130g 90zł

Rogi WCS 90g 40zł

 

ten zestaw mogę w pełni polecić bo sam na nim śmigam, nie mam problemów z żadną częścią, może śruby sie luzują w sztycy ale nie spotkałem sie żeby ktoś miał podobny problem w smicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak każdy się obawia o te lekkie kiery a jednak sporo osób jeździ i nie narzeka. Jeszcze nie słyszałem, o jakiejś połamanej DM...

Jednak myślę, że jak ktoś jest przyciężkawy to lepiej niech daruje sobie te najbardziej wylightowane komponenty bo chociaż darzę zaufaniem kierę DM to nie dałbym jej 100 kilowemu potworowi do ujeżdżania ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam smigam na DM i moim zdaniem za te pieniadze nie ma lepszej jesli chodzi o jakos/cena/waga. Tylko tyle,ze ja lekki jestem, ale i bikerzy o wiekszej masie na niej smigaja. Przy 90kg zastanowilbym sie jednak czy ja brac, raczej wzialbym cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...