Skocz do zawartości

[stery] Czy źle zapakowane stery i dwie te same bieżnie ?


AertE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Mam nadzieje, że odpowiecie na moje pytanie. Otóż dziś przyszła do mnie Merida Kalahari 510 zamówiona na Allegro. W komplecie miały być nabite na ramę miski, stery, oraz zacisk pod siodło. No i rzeczywiście miski nabite równo, zacisk jest ale przyglądam się sterom i zauważam, że chyba są tak jakby dwa te same komplety łożysk z miskami. Miałem jakiś czas temu inne stery i one miały dwie różniące się od siebie miski oraz uszczelki. Teraz już nie wiem czy to pomylone pakowanie, czy jakiś inny rodzaj. Jeśli to drugie to możecie napisać w jakiej kolejności założyć te stery. No bo ta bieżnia, która powinna być nabita na amortyzator jest podwójnie :) właśnie dlatego zadaje pytanie bo niestety chyba czeka mnie zakup nowych sterów:( czy myślicie, że jest możliwość dokupienia tylko tych górnych części?. Mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi. Przesyłam zdjęcie sterów i główki ramy:

 

spacerwlesie003re2.th.jpg

 

spacerwlesie006ga1.th.jpg

 

mam nadzieję, że coś poradzicie, pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

 

 

Witam jeszcze raz. Spróbowałem założyć te stery "na sucho" tzn nie nabijałem bieżni na amortyzator tylko przyłożyłem, ustawiłem wszystko tak jak wydawało mi się pasować zakręciłem lekko, żeby nic nie pozaginać ze względu na to, że miska była tylko wciśnięta ręką i wszystko bez smaru. Oto efekt:

 

spacerwlesie009jq8.th.jpg

 

a oto jak ułożyłem stery:

 

dolne łożysko:

 

spacerwlesie015qi0.th.jpg

 

górne łożysko:

 

spacerwlesie014ib3.th.jpg

 

 

proszę odpowiedzcie czy takie ustawienie jest dobre? Jeśli tak jutro zaczynam składać rower na nowej ramie :)

 

P.S. przepraszam za jakość fotek ale jest kiepskie światło o tej porze

P.S. II dodam, że gwiazdka była już wbita w rurę sterową wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem gdzie umiescic na twoim zdjeciu ta uszczelke z gornych sterow. Ale jezeli chodzi o bieznie to jest ok. Szkoda ze pokazales bieznie tylko z jednej strony. Mam wrazenie ze od spodu jedna bieznia powinna miec plaski kolnierz, a druga nieco wezszy z miejscem na umiejscowienie tego nacietego pierscienia.

 

Oki górne stery: umieść łożysko w miskach, na to pierscien ten cały, na to uszczelka i pierscien z nacieciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spróbowałem złożyć to tak jak mi poradził Marcin. Efekty przedstawię na zdjęciach:

 

górne stery:

 

tak wyglądają, wydaje się wszystko pasować aczkolwiek ten pierścień z nacięciem trochę wyskakuje, myślę, że po zamocowaniu mostka problem ustąpi (dodam, że oby dwa pierścienie są takie same z dwóch stron)

 

spacerwlesie019ic8.th.jpg

 

oto jak je ułożyłem, dodam, że Marcin poradził mi położyć uszczelkę na pierścieniu, lecz ona wyraźnie pasuje przed nim, kiedy kładę na nim to zupełnie się nie wpasowywuję

 

spacerwlesie021mq8.th.jpg

 

 

 

dolne stery:

 

z nimi chyba nie będzie większego problemu wydaje mi się że dobrze je ułożyłem

 

oto jak wyglądają (bieżnia jeszcze nie została nabita na amortyzator, więc ułożyłem to na razie bez amora)

 

spacerwlesie016rp0.th.jpg

 

i tu zdjęcie w jakiej kolejności założyłem

 

spacerwlesiejg3.th.jpg

 

 

w sumie to górne stery od dolnych różnią się tylko tym, że w górnych jest ten pierścień z nacięciem

 

ok. odpowiedzcie mi czy teraz są ułożone w dobrej kolejności? dziękuję za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem stery już wczoraj rano i wszystko jest cacy :blink: żadnych luzów żadnych zgrzytów, ładnie cicho pracują. Ale dzięki PoleK, że potwierdziłeś moje domysły co do montażu. :blink:

 

pozdrawiam

 

p.s. w sumie temat jest już do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...