Skocz do zawartości

[Pedały SPD] Exustar E-PM25 vs. Shimano Deore XT PD-M540


demvari

Rekomendowane odpowiedzi

Shimano Deore XT PD-M540

waga: ~360 g

cena: ~140 zł

info: chyba nie trzeba nic na ich temat pisac, znane większośći

 

Exustar E-PM25

waga: ~270 g

cena: ~170 zł

www: http://www.exustar.com/pm25.php

info: model wzorowany właśnie na PD-M540 tylko, że o prawie 90g lżejszy

 

Co będzie bardziej trwałe?

Co będzie mocniejsze?

Co będzie bardziej niezawodne?

Opinie z użytkowania (chodzi o Exustar E-PM25 oczywiście)

 

 

P.S. #1

Nie ukrywam, że waga pedałów też się liczy :P ale bardziej jakość produktu.

 

P.S. #2

Dodam, że ważę 80 kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Moim zdaniem lepiej będzie dołożyć jeszcze 20 zł i kupić Cranki Brosy, będą nieco cięższe od tych Exustara i lżejsze od Shimano, ale na 100% niezawodne a także wytrzymałe.

 

Z żadnym modelem pedałów które podałeś nie miałem styczności.

Ja mam 505-tki i jestem z nich zadowolony ale jak miałbym teraz wybierać to wziąłbym (dość znacznie droższe ale dużo lepsze) Cranki za 189 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus92 sorki ale nie wypowiadaj sie jak nie wiesz to shimano robi nie zawodne pedały jak i time kolega ma cranki i już mu się spieprzyły zrobił może 1500 km najpierw weszła do środka uszczelka zewnętrzna potem mu się zrobiły mega luzy i pedały poszły na czyszczenie a ja na swoich 540 zrobiłem 2 kkm 2.5 kkm i chodzą jak nówki żadnych problemów. Fakt crank nie zapycha się błotem jest lżejszy ale z tego co wiem to starszym modelom pękały klatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

:excl: baksik22 może i shimano robi niezawodne pedały, ale koledze chodzi o to żeby były w miare lekkie, a twój kumpel może dostał jakąś felerną parę. Znam sporo osób które jeżdżą na Crankach i sobie je chwalą.

 

Cranki moim zdaniem będą lepsze od tego modelu shimano i exustar.

 

Takie jest moje prywatne zdanie.

A forum jest od tego żeby wymieniać opinie a nie krytykowac :)

 

 

Odi nie jestem jasnowidzem, tylko wyrażam swoją opinie na temat. Fakt, że z pedałami exustar nie miałem styczności, ale wydaje mi się, że nie ma zbyt wielu użytkowników tych pedałów.

 

 

P.S. Może zakończmy już ten spór bo takie coś nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->bogus92 Akurat te cranki mxr to za dobry produkt to nie jest. Delikatka klatka bardzo czesto pęka. Jak juz to raczej wersje C ktora jest juz sporo droższa.

Ja bym brał xt, a jak nie musisz teraz to poczekaj i kup nowy model :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam pedałów XT po przebiegu ~5k km i sprawują się bardzo dobrze, nie mam im nic do zarzucenia... Z exustar'em nie miałem doczynienia więc nie moge się wypowiedzieć, a o crankach dowiedziałeś juz się całej prawdy :excl: Ja mogę zrobić tylko tyle : Polecam M540 :)

 

PS. Waga to nie 360g, a ~350g, mi się trafiły 348g :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bym ani 540 anie 520 nie brał dość już tego jeździ poza tym pedały jak pedały.Ja osobiście następne pedały jaki kupię to właśnie Exustar E-PM25.Pewno zaryzykuję bo rzeczywiście mało opinii na ich temat raptem jedną znam :excl: .Ale powiedziałem sobie dość shimano trzeba spróbować czegoś innego i myślę ,że to dobry wybór.Jeśli chcesz coś sprawdzonego to 540 jak sie nie boisz zaryzykować to Exustar E-PM25 :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrne Shimano Deore XT PD-M540 kupione ;) te ~90 g względem Exustar jakoś przeboleje. Ewentualne naprawy, reklamacje etc... będzie łatwiej z Shimano - to był jeden czynnik decyzyjny, a drugi to sprawdone przez wielu userów B)

 

Dziękuję za wypowiedzi i pomoc w wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze,że chyba będe tu rodzynkiem ale akurat właśnie uzytkuje exustary opisane powyżej. Jak na razie po przebiegu 400km nie moge sie specjalnie do niczego przyczepić.Pedały są dość fajne,lekkie,zgrabne i tez całkiem nieźle się prezentują. Buty się prosto wpina i wypina, bez zgrzytów, kłopotów nie sprawia również regulacja pedałów. Jedyną czynnością , która powtórzyłem dwu lub trzykrotnie to nasamrowanie sprężyny,która piszczala w czasie jazdy. Po za tym na razie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...