Skocz do zawartości

[pedaly] do 600zl


verul

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pedalow do ok 600zl Przy czym 600zl to absolutny max. Priorytet to oczywiscie waga, ale tez wytrzymalosc. Dajac taka kase za pedaly chce miec pewnosc ze wytrzymaja naprawde SPORO.

 

Zastanawialem sie nad tymi: http://www.xtrabike.webd.pl/catalog/produc...products_id=265

Ktos moze na nich jezdzil? Jak z funkcjonalnoscia i wytrzymaloscia?

 

Ps: ubijaki waza prawie 300gram i dla mnie odpadaja

Ps2: moglbym zalozyc temat w manii lekkosci, ale mi nie tyle zalezy na najmniejszej wadze co na najlepszym wspolczynniku waga/wytrzymalosc. Stad temat tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj po co wydajesz aż 600 zł na pedały skoro to są hmm różnice ok 100 gram przy dużych kosztach a im lżej tym są słabsze i mniej wytrzymają więc lepiej kupić spd 540 albo 959 i cieszyć się wytrzymałością a wagę za oszczędzisz na np Ramie czy Amortyzatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ludzie! On nie pyta czy jest sens kupowania pedałów za 600zł tylko jakie kupić! A gadki o snobizmie zachowajcie sobie na inne okazje. Dla mojej babci wydanie 150zł na pedały (np. Sh 540) byłoby głupotą i snobizmem. Wszystko zależy ile kto ma kasy i czego potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jednak ten temat powinien byc w mani lekkosci. Mialem nadzieje ze wpowie sie ktos kto cos slyszal o tych pedalach, jak sie je uzytkuje, ile wytrzymuja itd.

I czy one sa cale z tytanu? Niby jest napisane na XTRabike ze tak, ale az ciezko uwierzyc :) Chociaz to moze tlumaczyc ich mase i cene.

W kazdym razie jakby ktos mial do czynienia z pedalami do 600zl i o przyblizonej wadze do tych to bylbym wdzieczny za ich krotki opis.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zielonego pojecia o pedalach, ale uwazam, ze skoro te pedaly sa wykonane z tytanu, waza 240 gram, i jest to ritchey, to z pewnoscia spelnia twoje oczekiwania. Moge sie zalozyc ze 540 albo co gorsza 520 rozleca sie o wiele szybciej niz te, no i sa ciezsze...

Nie jest to zaden snobizm! Jesli ktos jest w stanie wydac na pedaly tyle, to dlaczego mial by tego nie zrobic? Ja gdybym takie mial to bym z nimi spal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie...nie dlisek!

spac z pedalami to by zostalo zle przyjete w naszym kraju, gdzie rzadzi PiS i bojowki LPR. :)

 

mysle, ze ritchey to dobry wybor. sa lekkie, niebrzydkie i oferuja luz roboczy, a to ma dobry wplyw na nasze stawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Ja nie mam zielonego pojecia o pedalach, ale uwazam... Moge sie zalozyc ze 540 albo co gorsza 520 rozleca sie o wiele szybciej niz te, no i sa ciezsze.

ROTFL! Jesteś po prostu skarbnica wiedzy rowerowej. Nie masz zielonego pojęcia, ale chcesz się zakładać. Odwaga czy głupota? Prosiłbym aby w temacie wypowiadały się osoby, które mają coś konkretnego do powiedzenia, a nie które tylko chcą się za wszelką cenę wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Ritcheya i nie martw się na zapas o łożyska bo może nigdy nie będziesz ich wymieniał ja przez wiele lat używałem pedałów ritchey oczywiście nie ten model ,drugi sezon mam cranki - wtopa do potęgi jak zdrowie i finanse pozwolą to w przyszłym roku kupię sobie te titcheye lub time.Dla mnie 80gr to bardzo dużo.Gadki o snobiźmie niech każdy zachowa dla siebie jak ktoś zapyla w pracy to sobie kupuje to co uważa za stosowne i tyle.

 

 

 

 

MÓJ GIANT MCM TEAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przyglądnąłem się tym pedałom Ritchey na stronie producenta i dochodze do wniosku, że sprzedawca oszukuje pisząc że są całe z tytanu. Jak byk tam stoi, że tylko mięcho jest z tego metalu, ale już oś jest stalowa, zapewne jak łożyska, zatrzaski i sprężyny. Pozatym tylko jedno łożysko jest toczne a drugie ślizgowe a z własnego doświadczenia z takimi patentami mogę powiedziec że jest to rozwiązanie lekkie ale o trwałości jak łożyska Shimano możecie zapomnieć (miałem dawno temu taką Onze i czerwone Ritcheye - ślizgowe łożyska to porażka)

I tak jak im się przyglądam chodź to wg mnie znaczenia dla jazdy nie ma żadnego to wyglądają jakby pies obgryzł kość, albo jak szkielet terminatora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm exustary z tego co wiem po kilkuset kilometrach łapały ogromne luzy czyż nie ? Powiedzmy sobie szczerze owszem jeśli ktoś ma pedały za 600 zł i stać go na to ok niech kupuje ale on powiedział że jeśli ma wydać to 600 zł to chce żeby były też TRWAŁE więc nie mogą to być pedały z tytanu bo nie jest to materiał trwały dowód właśnie ośki z exustarów może się mylę ? Dlatego powiedziałem żeby olał 80 gram odłożył choćby na lepsze buty i kupił np 959 wytrzymają na pewno więcej i będą służyły równie dobrze B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem M540 były dobre, kupiłem M959 są tak samo dobre jak M540 tylko że lżejsze. Teraz bym chciał M970 :)

Jak to mają być WYTRZYMAŁE pedały to tylko Shimano i w nic innego bym się nie pchał. Może nie kosztują 600zł lecz połowę z tego, ale wydaje mi się że nie o to w tym chodzi żeby miały nalepkę "599zł".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chciałem właśnie przekazać autorowi nie chodzi o to ile kosztują ale z czego są zrobione i jak to coś z czego są zrobione zachowuje się w eksploatacji. A nie zawsze to co jest drogie jest tak samo dobre.

 

Na potwierdzenie moich słów co do drogich i lekkich http://light-bike.com/forum/album_page.php...p;mode=previous wiem że to jeden przypadek ale znajdźcie mi choć taki jeden z shimano oczywiście tymi 520,540,959 teraz doczytałem że one miały 1km !!!!!przebiegu !!!!! i się poszły >>>> krzaki :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie, bierz Shimano M959 albo jak Ci zależy na masie tych 20 czy 30 czy 40 gram czy ile oni tam ten nowy model M970 odchudzili... To bierz M970. To jest mój typ. Zawsze można kupić pedały które wyglądają jak stercząca sama oś z korby i to jest ultra lekkie i bije na głowę Cranki 4Ti bo oba ważą o ile się nie mylę 100g nie całe... Też zatrzaskowe. Ale szkoda kasy bo będziesz jechał i zadawał sobie pytanie -> "Kiedy się wywalę, bo zatrzaski przestaną działać..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...