Skocz do zawartości

[rower] XtC by PM7


CR7 Prezes

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moj rupiec :)

Rama: Giant XtC Team M 1650g.

Amor: Manitou Skareb elite +golenie Mars Super 1350g

Koła:

Przednie:

Piasta: Heylight 90g-złota

Obręcz: Matrix Swami CERAMIC-srebrna

Szprychy: DT Revolution

Alu nyple 696g.

Tylne:

Piasta: BEES Helium czerwona (250g)

Obręcz: Macic X 517 czarna

Szprychy: DT Revolution

Alu nyple 818g.

 

Hample: Avid SD7 362g

Korba: WRA 450g.

suport: 250g.

Pedały: Time Atac Alium 415g.

Lancuch: SH XT 289g.

Kaseta: SH XT 264g.

Przerzutka przód: XT 167g.

Tył: XT 230g.

Klamkomanetki: XT 446g.

Mostek: Kbix pro Race 139g.

Kiera: Tioga Taskforce XC 131g.

Rogi: Boplight 65g.

Pancerze-Linki: Clark’s 250g. ???

Koszyk na bidon: Specialized 60g.

Sztyca: Accent 220g.

Siodło: San Marco SKN 260g.

Gripy: Ritchey WCS 35g.

Opony: Ritchey Z-max 840g.+

Dętki: Fly Weight 180g.

Zaciski: Sram 110g.

 

Czy te wagi odzwierciedlaja prawdziwy stan rzeczy?

Co by mozna wymienic za nie duzym kosztem. Myslalem o pedalach bo Time sa strasznie kowadlane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amor, koła, korba świetna waga.

 

Korby naprawdę takie lekkie?, ciężko w to uwierzyć.

 

Pedały można zmienić na ubijaki (140g do przodu)

przerzutka przód na LX starego (30g)

klamkomanetki dużo ważą, ale nie wiem na co zmieniać. (u mnie klamki + manetki to 315g)

pancerze/ linki raczej koło 150g

sztyca - za mało przycięta?

siodło można zmienić na Velo Carbon (70g)

zaciski na imbus np BBB (50g)

co to za opony, bo mało ważą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bez zebatek faktycznie :D Zebatki mam jakeis mega lekkie i 2 tylko. Waga korb to 2 ramiona + pajak...

Opony to Ritchey Z-Max WCS naprawde wypasione i mega lekkie i nigdy nie zlapalem na tym kapcia a okazji bylo wiele (np. Maraton w Lodzi prze jakies gruzowisko ponad 50 osob zlapalo tam kapcia na oponach nawet klockowatych) :]

Ubiajkow nie chce... Ale tak czy siak uwzgledniajac ze dalem wge linek i pancerzy sporo za duza nadal wychodzi waga mniej niz 10kg. czyli cel jest spleniony w nastepnym krokiem ma byc mniej niz 9700g. Co che uzyskac przez siodelko, pedaly, manetki... Sztyca taka Accent niby profanacja ale to jest dziwny rozmiar wiec trudno bylo dostac cos dobrego a mi byla potrzebna na zaraz... To jest 32 chyyyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszyk ciężki, pedały to szkoda gadać ;) DC też cięzkawe, ale to w końcu DC.

Koszyk może na Tune... ? 8g za 116zł bodajże, pedałki ja bym się mocno zastanowił na ubijakami egg beater c, a jak Ci Dc pasują to git :P

Fotki zapodaj :);):P (podobają mi się nowe emotki :P :P :P:D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga koszyka jest orientacyjna. Pedaly faktycznie kowadlo myslem o Time Atac XE albo SH 540 . Dual Controle moga ulec zmianie na Srama jak wysle "wyslannika" do stanow :) DC kupilem za 100zl wiec nie przeplacilem a mi sie zawsze ######rdzo podobaly. Jeszcze sporo jest do zrobienia ale narescie nabral formy roweru z ktorym nie wstyd stac na starcie :P Foty zapodam niedlugo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie jesteś przekonany do Cranków ?? Mam MXR po 2000km zaczeły piszczeć, strzelać na wyścigu to siara było na nich jechać :P :P raz się nawet zablokowały i nie dało się kręcić, ale nasmarowai mi na serwisie i cycuś glanćuś śmiga jak ta lala :D ALe to są najtansze wresje może zastanów się nad Egg beater C ? Naprawde fajna sprawa cranki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje tez :) Tylko i tu wkradla sie pomylka, bo najpierw to mialy byc rogi Smica ktore waza 65g, ale wyszlo z tego na Boplight i juz zmienilem tylko nazwe.. 7g. do przodu :D Mam rowniez zakupione dobre zruby do korby bardzo leciutkie i to mi pomoze zejsc nawet kolo 8-10 gram na dwoch srubach bo teraz mam stalowe.

Dzis przy "treningu" mialem do pokonania calkiem dlugie schody betonowe wiec postanowilem nie katowal kol i ramy i zniesc go. I wtedy doznalem jednaego z najprzyjemniejszych uczyc. moglem go uniesc na wyprostowanej rece :) a zakaldajac maszyne na rame prawie nie czulem ze cos niose, tak jakby plecak do szkoly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i lepsze ale mi firma look sie kojarzy z tandeta.... nie wiem czemu :] Skonczy sie pewnie na 540 :] Albo na Egg beaterach... Co do XtC to w drodze jest licznik oraz przy odobronie szczescia orginalna koszuleczka Quick-Step i rekawiczki tez Q-S Wysle rekawiczki do Boonena moze mi podpisze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Mam Górne Skareba, dolne Marsa

Z moich obserwacji wynika że sztywniejszy jest Mars jeśli chodzi o dolne golenie. Przedwszystkim jest także lżejszy.

 

Co do nowostek w rowerze to pedały zostały wymienione z Time na SH 540 i Pulsometr zmienił sie z Sigmy Fit Watch na Polara s720i. Teraz prawdopobnie wymienie przerzutki na XTR albo x.0 lub x.9 i manetki na XTR rapid lub TRiggery Srama do tego klameczki Avida może Ti aldo SD7. Wszystko w fazie projektu jak na razie, ponadto ciekawie wygląda tez model Shimano XT Shadow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, były ale teraz juz nie ma. Zapomniałem zapłącic za serwer i mi zawisili strone:] wybiore sie zaraz po świetach zapłacić to sie znów pojawią.

Mam na kompie foty ale nie bardzo wiem jak je wstawić w post (powiecie komputerowa kaleka, ale to sie da leczyć). Po nacisnieciu na przycisk wstaw obrazek nie dzieje sie nic. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...