Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego- reaktywacja cz. 3


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Świetny weekend! :D Sobota do 14 sam w pracy. Bałem się trochę żeby mi jakieś trolle nie wpadły do sklepu przed 14 by bym dłużej siedział, ale na szczęście obyło się bez niespodzianek. A resztę dnia spędziłem z przemiłą towarzyszką wśród wałeckich lasów i jezior, potem jeszcze wieczorny spacerek po Pile. Zdziwiłem się ile rzeczy można dostrzec spacerując po własnym mieście! Na co dzień zawsze w biegu, czy na rowerze, czy autem, czy w autobusie, to zawsze szybko i tylu rzeczy się nie zauważa. A dziś trochę nadrobiłem rowerowe zaległości, zrobiłem 56 km, w tym troszkę w terenie i dodatkowo pokonane 180 schodków w górę i potem w dół bo byliśmy na Wzgórzach ofiar morzewskich. Dawno tak miło nie spędziłem weekendu, a następny najpewniej będzie równie miły bo jedziemy nad morze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem wczoraj dwa sąsiednie województwa: świętokrzyskie i lubelskie. Celowo lub niechcący korzystaliśmy z co chwila pojawiających się szlaków pieszych i rowerowych. Wąwozy lessowe między Sandomierzem a Zawichostem są niesamowite. Przy okazji okazało się że zalepione gliną bloki shimano ciężko się wpina i jeszcze trudniej wypina, ale obyło się bez gleby. Licznik pokazał 87 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj wróciłem z wyjazdu nad nasz bałtyk... no i żeby nie było nudno to wzięliśmy ze sobą rowery :D

przejechałem całą ścieżkę rowerową od Pucka do Helu(ponad 50km) -fajne widoki; zdobyliśmy polski Nordkapp: Gwiazdę Północy -Najdalej na północ wysunięte miejsce w RP, zjechaliśmy wszystkie nadmorskie kurorty w okolicy no i plażowaliśmy w pełnym znaczeniu tego neologizmu ;)

d65b786e3aa8a565m.jpg

e2c3896f6bad88f2m.jpg 848c049da004f5f0m.jpg 92bef8df2ea2dcb1m.jpg 5e7ed59a02e3107am.jpg

28e6962cb623d4b7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja dziś wróciłem z Zakopanego ;) Troszkę porowerowaliśmy w ostrym terenie, ostre podjazdy itp. Wypad oceniam na 9 (pogoda w dwa pierwsze dni nie dopisała zbytnio) Śmigało nas 6 (Ja, Baks, Ejpok, Lukashs, dezerter, blizzard) czyli jednym słowem ekipa z forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek kupiłem nową ramkę...w sobotę wystartowałem w maratronie w Świeradówie- zacięła się zapadka w piaście XTR po 2,5tys km.- ale naprawiłem, do tego złapałem gumą, w niedzielę wjazd na śnieżkę- tutaj bez przygów, ale zmęczony... Co do ramy to zdjęcia i opis wstawię jak złożę- środa/czwartek...na razie czekam na stery..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zrobiłem sobie wycieczkę do Głazu Olbrzyma zwanego też Kamiennym Domem koło Annowa. Trochę namęczyłem się aby do niego trafić gdyż zamiast siedemset metrów odczytałem siedemnaście metrów i kręciłem się rowerem nie w tym rejonie co trzeba. Następnie pojechałem do źródełka Św. Huberta no i tym sposobem prawie 100 km stuknęło.

 

glaz_olbrzym_kolo_annowa.jpg zrodlo_sw_huberta.jpg zrodlo_sw_huberta.jpg

 

labedzie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyż zamiast siedemset metrów odczytałem siedemnaście metrów

 

bo go rolnicy przeniesli :blink:

100 x chaiałem się tam wybrać, póki co stukam codziennie 30 km na jeziorka :) a po 10-tym wyjazd do Włoch, ale bez bika :(

 

Jakie szczyty zaliczyłeś Sebek w Tartach? Ja po raz drugi Świnicę z wyższych i połowe Orlej (bo mi sie dziewczyna odwodniła) :D

W planach mam Gerlacha, byc może na lewo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty lepiej powiedz, gdzie u was w Wieluniu można zjeśc w okolicach rynku (oprócz tej restauracji).

Zatrzymaliśmy się tam po drodze w Tatry, a tam nic. Pytamy się kogoś, to nas 1 km dalej kieruje, to daliśmy sobie spokój :D

 

ul. Krakowskie Przedmiescie- obok rowerowergo pizzeria, do tego jest kilka barów/pizzerii dookola rynku, w promieniu 1km tez jest kilka. Jak kiedyś będziesz to pisz, a oprowadzę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, zwiedziliśmy kilka miasteczek tego lata, i Wieluń to chyba jedyne, gdzie była taka mizeria z knajpami na rynku i 50 m od rynku :D

Byliśmy w takim mieście też, mniej niż 10 tys. mieszk. a 4 knajpy na rynku i w zasięgu wzroku z rynku :P

 

Wiesz, "turysta" raczej nie będzie po osiedlach łaził w poszukiwaniu żarła :)

Nawet wpadlismy na pomysł napisania przewodnika: jadło w miasteczkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem zmusić mojego marketo-fula do działania:

-szejkowanie łańcucha, za mocno rozkułem, sworzeń wypadł i musiał mieć bliskie spotkanie z młotkiem

-smarowanie łańcucha

-smarowanie amora tylnego (wreszcie przestał skrzypieć!)

-próbowałem dobrać się do rozp......onych łożysk w główce ale nie mogłem odkręcić śruby

 

I powiem że robiłem to po raz pierwszy przy tym rowerze.

 

P.S. Zapomniał bym założyłem opony od Carbon'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na geniaaalny pomysł wywalenia wszystkich podkładek z klocków w moich hamplach. Dziwiłem się czemu tak mi ramiona mocno odstają a tu podczytałem coś na forum i jest pięknie. Nawet te gumki pomiędzy ramionami co na lince są użyłem i nie latają ;D No i oczywiście 0 km ale w wtorek sciąganie szwów, jutro chyba jadę po kask a w piątek powinno przyjść nowe siodełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wrocilem z roweru.

Pierwszy raz od kad poszedlem do pracy jezdzilo mi sie tak jak przed tym kiedy zaczałem.

jechalismy 10cio osobowa ekipą. Ludzie na wsiach robili taaakie oczy i czesto byly rozne okrzyki z ich strony :)

 

Wyszło 61km avs 31.8km/h :]

 

P.s. jaki rower ? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc00276cv3.th.jpg

Co prawda nie dzisiaj ale.. wczoraj przyszly do mnie 2 takie no i 180mm aha no i na specjalne zamowienie.. teraz sie moge lancować :)

 

Tak się zastanawiam jo-jacek czy ta konstrukcja jest do końca bezpieczna dla klocków hamulcowych i zacisku ...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...