Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego- reaktywacja cz. 3


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś cały dzień u mnie pada, co chwile, w nocy tez przeszły dwie dość duże burze, ale i to dziś już mnie nie zatrzymało wiec wybrałem się na małą przejażdżkę w teren xD wyszło 23km. średnia 26km/h wiatr w boku miałem.;] Ogólnie to wróciłem cały brudny i mokry, ale zabawa była przednia.;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji:

orientuje się ktoś czy paczka może będzie już u mnie jutro jeśli została wysłana dzisiaj ok. 9?

Jestem w podobnej sytuacji. Napisz jak dojdzie do Ciebie jutro paczka.

 

Z rowerowych to troche pojezdzilem. Jechalem jak padalo i jechlalo sie calkiem fajnie. Kolo 19 jak wracalem od kolegi to powietrze bylo super. Nie padalo i nie wialo nadodatek. Miodzio poprostu :D . Fajnie tak pojezdzic po deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartekgib z twoich relacji wynika że szybciej by było pozamawiać części na allegro :D. Wyszłoby szybciej i taniej. No i złożyć samemu-sama przyjemność składania rowerku, lepsze niż puzzle :D

 

Szczerze to teraz żałuję, że powierzyłem zmianę osprzętu servisowi. Na Allegro byłoby taniej i szybciej. Ale cóż - stało się jak się stał o teraz mam nauczke - jak coś wymieniasz - staraj się sam to montować :) Sam sobie bym ustawił, sam nasmarował, sam wyregulował. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to teraz żałuję, że powierzyłem zmianę osprzętu servisowi. Na Allegro byłoby taniej i szybciej. Ale cóż - stało się jak się stał o teraz mam nauczke - jak coś wymieniasz - staraj się sam to montować smile.gif Sam sobie bym ustawił, sam nasmarował, sam wyregulował. Pozdrawiam !

fakt!

sam jestem 100 zł w plecy za montaż wszystkiego do kupy a teraz okazuje się że mogłem te 100 zł mieć w kieszeni

conajwyżej montaż suportu, nabicie gwiazdki i przycięcie rury sterowej i zalozenie opon (nie mam łyżek) powierzyłbym serwisowi...

gerus - priorytet PP ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do suportu - no to trzeba mieć narzędzia, gwiazdkę da sie nabić samemu, właśnie to po raz pierwszy robiłem, postukałem młotkiem przez deskę i nawet równo wyszło, zero luzu, rurę przyciąłem jakąś piłką ręczną, też się dało bez problemu. Co do opon to niektóre da się samymi rękami, czasami trzeba pomóc śrubokrętem albo łyżką stołową. Przecież nie będziesz latał do serwisu za każdym przebiciem dętki, nie?

 

 

Dzisiaj z rowerowych rzeczy to dokupiłem nakrętki do nowego koła dla brata (wolnobieg). No i wreszcie zamontowałem koło. Dodatkowo przełożyłem swoje stare pedały do jego roweru. Teraz jeszcze dostanie v-ki Promaxa bo do mnie idą już SD7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w podobnej sytuacji. Napisz jak dojdzie do Ciebie jutro paczka.

 

Z rowerowych to troche pojezdzilem. Jechalem jak padalo i jechlalo sie calkiem fajnie. Kolo 19 jak wracalem od kolegi to powietrze bylo super. Nie padalo i nie wialo nadodatek. Miodzio poprostu :D . Fajnie tak pojezdzic po deszczu.

Heh no wlasnie z tymi paczkami to jest roznie...Nieraz mam tak ze jak mi wysla o 9 rano to na drugi dzien juz jest, a nieraz trzeba czekac 2 dni... taka to juz jest ta Poczta Polska :D Dzis natomiast doszla do mnie paczka z butami spd SHIMANO SH-M072 i pedaly pd-m520. Zrobilem sobie jakies 20km w butach i jezdzi sie swietnie. Noga sie elegancko trzyma, na podjazdach jestem duzo szybszy, buty sie sligzaja sie po pedale :) Same plusy, oprocz tego ze juz prawie zaliczylem jedna glebe, w ostatniej chwili zlapalem sie poreczy hehe.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MirRob: tak :) potrzebny mi jest mgr zeby zlozyc papiery na aplikacje rzecznika patentowego :D

 

Rzecznik patentowy powiadasz... fajna fucha ale podobno bywa ciężkawo z tą aplikacją i po samej aplikacji, zresztą ze zdobyciem uprawnień do wykonywania każdego zamkniętego zawodu nie jest łatwo, wiem coś o tym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś wymieniasz - staraj się sam to montować

Dlatego zdecydowałem się na zakup klucza do kasety, a jeśli cos zrobię nie tak to wtedy zawitam do serwisu. Teraz tylko czekam na kasete, bo dzisiaj doszły facetowi pieniądze na konto. Starą kasetę planuję sobie powiesić na ścianę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wcześnie z rańca (miało być wstawanie o 8 rano i jazda dłuuga ale po obudzeniu padał deszcz więc poleżałem jeszcze ponad godzinę). Ledwo się położyłem, nie było jeszcze 10tej a tu Pocztex! wczoraj paczka wysłana a tu tak z rańca już. Zbiegłem szybko do pana listonosza, odebrałem paczuszkę. Z tej radości nawet nie kazałem wydawać reszty i dostał 3 zł ;)

Nowiutkie kółka na DT Revolution, DT XR 4.1, DT Cerit i Novatecu z przodu. Potem zakładanie i jeżdżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no wlasnie z tymi paczkami to jest roznie...Nieraz mam tak ze jak mi wysla o 9 rano to na drugi dzien juz jest, a nieraz trzeba czekac 2 dni... taka to juz jest ta Poczta Polska ;) Dzis natomiast doszla do mnie paczka z butami spd SHIMANO SH-M072 i pedaly pd-m520. Zrobilem sobie jakies 20km w butach i jezdzi sie swietnie. Noga sie elegancko trzyma, na podjazdach jestem duzo szybszy, buty sie sligzaja sie po pedale :) Same plusy, oprocz tego ze juz prawie zaliczylem jedna glebe, w ostatniej chwili zlapalem sie poreczy hehe.

Pozdro!

 

Licze ,ze bede mial szczescie i paczka dojdzie w tym tygodniu. Wysylka bedzie realizowana przez kuriera to moze sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj krótka przejażdżka - 18km trochę poza miasto. Nadal kolano doskwiera. Do tego pod koniec napadł mnie deszcz - koszmarne uczucie. Na szczęście byłem w mieście, ale wróciłem cały zimny i mokry ;)

 

Z rowerowych dokonałem dziś też pierwszego zakupu, koszulka rowerowa:

208190637ec7.th.jpg 2081906371pr2.th.jpg

Wyszło 50zł razem z przesyłką, a koszulka nowa klubu rowerowego z mojego miasta.

Myślę, że dobry zakup :)

Czekam teraz tylko na paczkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem Rebke+Juicy5+nowe kółko ;p. Troch nerwow bo sie okazalo ze DT XR 4.1 jest tylko pod preste i musialem rozwiercac :/, do tego meczarnia z nakladaniem opony- na wczesniejszej obreczy nakladalem palcami bez problemow teraz tak rozowo nie jest :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue to samo u mnie było. Próbuję włożyć auto wentyl a tu nie idzie i strach, że trzeba kupić dętki na preste. Ale za chwilę suwmiarka w dłoń, wentyl sprawdzony, wiertło 8ka bodajże i jedziemy ;) minuta i już mam XR 4.1 przystosowane pod auto wentyl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecznik patentowy powiadasz... fajna fucha ale podobno bywa ciężkawo z tą aplikacją i po samej aplikacji, zresztą ze zdobyciem uprawnień do wykonywania każdego zamkniętego zawodu nie jest łatwo, wiem coś o tym :)

 

na aplikacji jest ciezko bo to powazne, zawodowe studia. a potem trzeba zdac kobylasty egzamin... i to jest podstawowy problem. sama aplikacja to przy tym pikuś :P

 

pojechalam do tej cytadeli. wierzcie czy nie, ale mieszkam w warszawie od 24 lat i bylam tam pierwszy raz w zyciu :>

sama cytadela, fajna, twierdza jak twierdza, tu zakamarki, tam mury, tu dziury

ale najbardziej zachwycil mnie ogrod dookola cytadeli, cos pieknego... jeszcze w tej mglisto-deszczowej aurze wygladal nierealnie, jak z bajki :)

dodatkowego klimatu dodawal mu fakt, ze prawie zywej duzy tam nie bylo... cudnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś czy paczka może będzie już u mnie jutro jeśli została wysłana dzisiaj ok. 9?

zważywszy na strajk pocztowców w łódzkiem trudno cokolwiek przewidwać http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,4286048.html

do dziś strajkowała tylko część urzędów, ale jak Twoja lokalna poczta ma już wywieszone flagi itp to prędko się niestety nie doczekasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to troszke niefajnie

paczka idzie z zach-pom a na retkińskich urzędach nie widzałem (lub nie zwróciłem uwagi) na flagi. Dzisiaj nadawałem paczkę i wszystko przebiegało jak podczas normalnego dnia pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...