Skocz do zawartości

[manetki] Gripy Sram Rocket czy Attack


Martinii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W swoim rowerze mam 8-rzedowa kasete SRAM Pg-850 i na razie manetki SRAM Mrx. Zmienilem obie przerzutki na Deore LX i chcialbym tez zmienic manetki zostajac przy gripshiftach. Sklep ktory mam pod nosem ma w ofercie manetki SRAM ATTACK w cenie 129zl, a na Allegro znalazlem manetki SRAM ROCKET w cenie 109zl. Oba komplety na 3/8. Ktore bylyby lepsze?

 

Czy odczuje spora roznice zmieniajac te obecne manetki (sa najnizszej klasy)? Moze jeszcze jakies inne gripy byscie mi polecili?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu jednych i drugich, informacji z karalogu SRAM oraz informacji tu na forum wynika, ze sa kompatybilne. Maja system 2:1.

 

Dowiedzialem sie, ze w innym sklepie nieopodal mnie sa Rockety, ale za 205zl! To 100zl roznicy w stosunku do ceny z Allegro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zmieniłeś obie przerzutki na shimano, to manetki musisz także mieć shimano. Manetki Srama nie są kompatybilne z Shimanowskimi przerzutkami. Musisz poszukać gripshiftow z Shimano. ;)

Sram produkuje manetki kompatybilne dla obu systemow. Shimano tylko dla swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, ktore mam wziac?

 

Powiem Wam, ze 'wiedza' niektorych sprzedawcow ze sklepow rowerowych jest czasem porazajaca... Niektorzy podaja mi kompletnie sprzeczne informacje. Jeden powiedzial mi: "No jak pan chce sie pochwalic czyms drozszym, to mozna kupic Rocket, ale to jest to samo co Attack w sumie" ;) Inny natomiast, ze manetka Attack nie posiada sprezyny ulatwiajacej zmiane biegow - i to mnie zastanawia. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poweszylem troche po necie. Attack to odpowidnik klasy X-7, a Rocket X-9. Obie manetki posiadaja SRS - system wspomagania przelozen. Wyglada na to, ze sa manetkami blizniaczo podobnymi. Byc moze nie roznia sie w ogole budowa tylko zastosowanymi materialami. Oba modele posiadaja micro index (tak wynika z paru opisow). Obie manetki maja dobra opinie.

 

Jednak mile widziana opinia kogos, kto mial do czynienia z jednym lub drugim modelem.

 

 

Edit

 

Jeszcze jedno. Dziwne, ze na oficjalnej stronie sram.com w dziale manetek dla systemu 2:1 nie ma modelu Rocket - jest tylko Attack, Centera i MRX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rockety. zastanawialem sie przez piewien czas czym sie roznia od attackow.

 

konstrukcyjnie nie roznia sie niczym. roznica jest jedynie w rodzaju materialu z ktorego wykonany jest sam chwyt gripa.

 

attacki maja miękką szybko wycierającą sie gume. jesli dotkniesz jej np rekami ubrudzonymi smarem lub bedziesz jezdzil w brudnych rekawiczkach (ja np zmieniam w nich detki - zdejmujac kolo dotykam lancucha i rekawice są brudne) to guma zuzyje sie jeszcze szybciej.

 

rockety maja twardą gume chwytu. jest duzo bardziej trwala niz ta w attackach. nie przykleja sie do rąk i nie zuzywa tak szybko jakl tamta.

 

w gripach do przerzutek sramowskich (ixy) attack odpowiada grupie x-7 a rocket x-9.

 

ja uwazam ze warto kupic rockety - ze wzgledu na trwalosc. guma attackow wyraznie poddaje sie pod reką w trakcie obracania. przy intensywnej eksploatacji mozna zuzyć 1 komplet rocketow i 2 kpl attackow w tym samym czasie.

 

roznica jest ZNACZĄCA! miedzy mrxami a tymi.

rockety i attacki posiadaja sprezyne w technologii srs - jest to dodatkowa sprezyna wspomagająca przerzucanie. czyli jesli masz na przyklad przerzutke z normalną sprezyna to sprezyna w gripie pomoze ci wrzucac na wyzsze koronki z tylu. i odwrotnie - jesli masz przerzutke z odwrotną sprezyna.

 

grip chodzi bardzo lekko. niektorzy uwazaja ze za lekko - jesli przyzwyczaili sie do standardu gripow bez wspomagania albo rapid fire'ow.

moim zdaniem kombinacja przerzutki z gripami rocket/attack to najbardziej komfortowa skrzynia biegow jaką mozesz sobie zamontowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...