Skocz do zawartości

[kaseta] sram 830, 850


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

moje pytanko,

 

czym one się różnią. wiem że jest katalog itp. poza ceną i wagę, nie wiem. wie ktoś cos na ten temat? :rolleyes: w Giancie w Warszawie odpowiedzieli mi że 830 jest bardziej pancerna. o rany......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym one się różnią. wiem że jest katalog itp. poza ceną i wagę, nie wiem. wie ktoś cos na ten temat?
Podejrzewam że nikt nie udzieli w 100% pewnej odpowiedzi ale raczej różnią się tylko wagą i ceną. A może i tylko nakrętką i ceną bo jakoś na zdjęciach nie widzę różnic w wycięciach materiału.

 

w Giancie w Warszawie odpowiedzieli mi że 830 jest bardziej pancerna.

Jak ma mniej materiału wycięte to faktycznie będzie bardziej pancerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oficjalna odpowiedź

 

830 jest wykonana z bardziej miękkiego materiału, jest mniej trwałą szybciej się ściera i jest cięższa

850 jest twardsza, różni sie materiałem i mniej się ściera i jest lżejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 830 przez 2tys. km, potem 850 z łańuchem PC-48przez 3tys. km i teraz kupiłem ten sam zestaw bo kaseta straciła dwa zęby na 6 trybie i często przeskakiwał łańcuch na biegach 5,6,7... Dopóki nie zaczął przeskakiwać łańcuch jej praca była niemalże wzorowa, 3tys. to chyba nie jest dobry wynik jeśli chodzi o trwałośc ale dużo jeżdże po górach i lubie twarde przełożenia. Pozatym na 8 biegów jest to najwyższy model kasety a twardszy łańcuch chyba jest bezsensem bo wtedy kaseta zejdzie po 2tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że mimo podobieństwa 850 jest mocniejsza, miałem wcześniej 830 i po tym dystansie co jest teraz 850 była zajechana
A łańcuchów pewno nie mierzyłeś. A ich długość zapewne miała tu kluczowe znaczenie.

 

oficjalna odpowiedź

 

830 jest wykonana z bardziej miękkiego materiału, jest mniej trwałą szybciej się ściera i jest cięższa

850 jest twardsza, różni sie materiałem i mniej się ściera i jest lżejsza

To teraz jeszcze im się zapytaj skąd zaczerpnęli takie informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwól ale nie będę się pytał. dostałem informację dla mnie bardzo logiczna popartą doświadczeniem innych.

a dostałem jeszcze taka informację że

 

830 łańcuch do niej pc38, 48

850 łańcuch do niej pc48,58,68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwól ale nie będę się pytał. dostałem informację dla mnie bardzo logiczna popartą doświadczeniem innych.
No to zrobiłem to ja - jestem ciekaw jaka będzie ich odpowiedź z tymi różnicami materiałowymi :)

 

a dostałem jeszcze taka informację że

830 łańcuch do niej pc38, 48

850 łańcuch do niej pc48,58,68

No jak się zastosuje PC38 do 830 to nie dziwne że później kaseta szybko pada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie z Harfy zgasili swoją odpowiedzią :)

Witamy

Sami byliśmy ciekawi co do różnicy w cenie, dlatego zrobiliśmy badania (dokładnie nasz klient pracowal w PZL Mielec i zrobil badania na twardość materiału dlatego to wiemy). Badania robilismy 2 lata temu może teraz coś sie zmieniło jednak nie sadzę. Rożnica cenowa wynika także z obróbki skrawania (prosze porównać kasety ale na odwrocie 850 jest bardziej zbierana dlatego jest lżejsza)

Pozdrawiamy harfa-harryson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...