Skocz do zawartości

[Dętka] Na jakiej jeździć?


Lipton

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przebiłem czwartą dętkę w tym tygodniu... :twisted: Nie jest to wina koła (jakaś pineska, czy co?), tylko poprostu nie mam szczęścia do dętek... Jakie polecacie? Mam Krossa Panica, rozmiar koła to 26" :) I czy proponujecie łatać dętki, czy zakładać nowe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ma krossa panica to chyba cieniutkich opon nie ma:) wszystko zalezy ile wazysz, ale faktycznie cisnienie podstawa, wypadaloby tez wlasnie oczyscic wszystko przed zalozeniem - zobacz - moze masz jakis zadzior na wewnetrznej str opony, albo obreczy

 

jak detke do katowania to dh;d tylko ciezkawa dosyc hyhy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to jest kwestia ciśnienia w oponach. Ja zawsze jeżdżę na jakieś 60psi i w ciągu dwóch alt,, czyli jakieś 7-8kkm złapałem jedną gumę. A dętki mam akurat najańsze z decathlonu ;) Oponki głównie conti w rozmiarze 2,3 cala

 

NIe wiem jak to jest że niektórzy co chwila łapią gumy??? Nie rozumiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równierz jeżdzę na najtańszych dentkach i tylko raz złapałem gume, gdyż nie zauwazyłęm ze mam przetarą opone i dętka wybuchła. Z produ mam najtańszą obrecz wzmacnianą mount z tyłu też, taśmy tez nienajlepsze, pompuje sporo i wazne 95 kg i gum nie łapie. Weź sprawdź całą oponę tak jak mówili poprzednicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekkoz do niedawna myślałem podobnie do Ciebie, ale w tym sezonie złapałem już chyba z 7 gum ;) , wcześniej - w poprzednich 3 latach - niełapiąc ani jednej... To chyba kwestia szczęścia/pecha... "czas i nieprzewidziane zdarzenie"... :)

Ja, jeżdżąc lekkie XC na makrokeszu, kupuję najtańsze dętki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywaj gumek, po co prowokowac los;)

A tak na powaznie, ja tez ostatnio lapie duzo dziur. Niektore z mojej winy, niektore nie. Zaczyna mnie to wkurzac.

Kupilem detke CST, ale ta dziwnie sie odksztalca, tzn nie napelnia sie rownomiernie i powstaja "bable".

Jutro ide do sklepu po kolejna juz detke w tym roku i komplet latek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dętki do Dh to nie opłacalny zakup, też mi się takie przebijały od jakiś małych, ostrych opiłków leżących na drodze, tak więc jakby grube nie były to i tak pójdą, oczywiście zbyt lekkie też nie są dobre bo puszczają powietrze, dlatego teraz w dualówce mam dętki zwykłe po 200g/szt, a w XC takie około 130g/szt.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...