Skocz do zawartości

[opony]Bontrager jones...


Fifi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przeglądałem ostatnio allegro i natrafiłem na te oto oponki:

http://www.allegro.pl/item200195499_nowe_o...ager_jones.html

Czy uważacie, że mogą być dobre te zwijane opony za tą cenę ?

I czy waga jest prawdziwa ?

Oraz co lepiej kupić. Te opony cze Kende Karme ?

http://www.allegro.pl/item201095076_opona_...a_bikeport.html

 

Pzdr

FiFi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa że mam obie z tych opon- bontragera na tyle, kenda karma na przodzie :P

 

obie spisują się bardzo przywoicie, nie są ciężkie, kenda jest dość delikatna (bardzo cienka ściana opony i skromny bieznik) aczkolwiek jeszcze nie złapałem kapcia mimo przebiegu 1400 km i użytkowania w różnych warunkach. Na wczorajszej bardzo wyczerpującej wycieczce na Jurze dobrze spisywały się na wszechobecym tam piachu. Generalnie jestem zadowolony z obu tych opon :P aha używam je z dętkami maxxis ultralight

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JonesXR to dość dobra opona. Mam ją z tyłu i z przodu (z przodu jest nieco inny bieżnik oczywiście), poza tym druciane i w wersji 2,2. Są genialne na piach a kiepsko radzą sobie w błocie czy śniegu, przednia na mokrym asfalcie łatwo się uślizguje. Przejechałem na nich koło 6k km i złapałem 2 detki (jedną o kraweznik - nie liczy się, druga o naprawde spory gwóźdź) wiec pod tym względem są niezłe. Wolno się zużywają, oceniam ze spokojnie moge dobić do 10k-12k, chyba ze wcześniej jakaś kasa wpadnie. Na asfalcie nie mają dużych oporów ale są bardzo głośne, czasem samochód słychać w ostatniej chwili. I moje są strasznie ciężkie, 650g wg katalogu. Nawet jeśli zwijana i węższa, sądze, że ta z aukcji waży więcej niż podaje sprzedawca. Sprawdź na stronie bontragera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bontrager Jones XR 2.25" 645 przod

Bontrager Jones XR 2.20" 640 tył

 

tyle ważą oponki w wersji drutowanej (zważone osobiście) , tyle, że te z aukcji to nie model XR, bieżnik jest inny, zwijane itd. także te wagi daję tylko jako taką orientację, te z aukcji z racji grubości i zwijalności sa na pewno lżejsze

 

akurat o tych XR mogę powiedzieć, że są to oponki dość uniwersalne, moje maja zrobione jakies niecale 4tys km i nie sa wcale mocno zuzyte, a mysle ze z polowe dystansu przejechalem asfaltem, oponki dobrze radza sobie tez w terenie, w zasadzie jedyny problem mysle ze mogloby im sprawic wieksze bloto, w takich warunkach ich nie testowalem..

 

ale tez ta opinie mozna potraktowac tylko orientacyjnie bo to jednak (mimo podobienstw) nie te same opony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...