Skocz do zawartości

[rura sterowa] Za krótki gwint


siwiutki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem. Składam drugiego bike'a ze starych części i okazuje sie ze rama ma dość krótką główkę, co objawia się tym, że gwint w rurze sterowej kończy się powyżej górnej miski sterów i w konsekwencji nie można dokręcić górnej nakrętki. Macie jakieś pomysły? Przegwintować rurę, czy może da się założyć jakieś podkładki dystansowe poniżej dolnej miski?

 

PS. Widelec to sztywniak z rura 1 1/8 cala. Stery klasyczne oversize. Jest jeszcze możliwość założenia a-headów ale chce wykorzystać stare części. Poza tym to nie jestem przekonany do tego jak się będzie mostek trzymał na gwincie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nie wiem co robić. Stery klasyczne odpadają, bo nie da sie żadnych podkładek pod gwint wsadzić, z aheadami tez lipa, bo rura sterowa za krotka, czyli bym musiał kupić jakieś krótkie stery i mostek z krotka obejma. Nakładać na ten gwint sie nie boje bo ten rower ma służyć w celach dojazdowo-rekreacyjnych. Dostałem jeszcze w zestawie z ramą niedziałającego top-guna, ale na tym kowadle to całkowicie bałbym sie jechać.

 

Jedno jest pewne. Moje zamierzenie, że wykorzystam stare części poległo. Coś mi się wydaje, że będę musiał trochę w niego włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...