Skocz do zawartości

[korba] wybór, freeride,250zł


pitka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie potrzebuje bardzo mocną korbe z jednym blatem min.38z za korbe jestem w stanie wydać około 200-250 zł.I prosił bym przy okazji o jakiś suport pasujący do tej korby do 100-150 zł.

Dodam że w mojej ramie szerokość mufy wynosi ok.68mm.

Z góry dzięki za propozycje.

 

Ostatnio z korb podoba mi sie Octane One DH cena 159zł Co o tym sądzicie?

 

A i chciał bym zamontować napinacz pm socho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się jeszcze w ofercie Truvativ'a i Dartmoor'a jeśli chodzi o korby, ewentualnie korba reborn cobra bodajże(a' la bmx mocna, jeśli Ci waga nie przeszkadza, albo LX(sprzedawana razem z suportem) czyli to samo co Hone tylko w innym malowaniu, no i z blatami byś musiał pokombinować.

Suport to chyba dartmoor'a był jakiś dobry, hard-barr bodajże.

To co teraz napisałem to tak ze spontana, więc nie wiem czy wszystko się pomieści w cenie.

Jak chcesz dokładniejszych informacji to możesz poszukać lub zapytać na forum bikeaction i dh-zone.

Pozdrawiam.

 

P.S. Jak chcesz zamontować napinacz musisz mieć tzw. suport "E-type" on jest tak skonstruowany, że ma po prostu miejsce na napinacz czy też przerzutkę, tak więc dopytaj się jak będziesz coś konkretnego kupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O no właśnie to mógłbyś mi podać przykład suportu e-type? Poprostu żeby było miejsce na napinacz.I trzeba wziąć pod uwage że dana korba bedzie pasowała do danej długości suportu tak?

Czyli jak bym kupił dartmoora suport to nie moge miec napinacza? http://dartmoor.pl/produkty.php?k=16 są podane rozmiary 68x113mm, 68x118mm i chodzi o to ze rozmiar obejmuje od tam 68 az do 113 mm do mojej mufy jaki miał bym wybrać biorąc pod uwage że szerokość mufy wynosi 68mm i chce włożyć napinacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki suport:

http://allegro.pl/item199393354_os_suportu...sis_118pln.html

spójrz na napisy pod zdjęciem, tam jest podane jak powinno wyglądać oznaczenie(literka "E" w nawiasie).

Trzeba wziąć pod uwagę czy dana korba założona na suport o danej długości, będzie pasować do ramy, ja w Pitbull'u mam E-type 68x113 i wszystko gra, aczkolwiek zależy jaką masz ramę(żeby korba o tylne widełki nie haczyła).

Co do tego, że do dartmoor'a nie da się zamontować napinacza to nie byłbym taki pewny, producentom nie zawsze chce się podawać pełne info, napisz w tej sprawie do producenta, albo jakiegoś dystrybutora, możesz też przejść się do jakiegoś sklepu gdzie to mają.

Czytając Twój post nie jestem pewien czy poprawnie umiesz odczytać rozmiar suportu, więc to wyjaśnię:

Liczy 68 lub 73 to szerokość mufy suportu, w Twoim wypadku to 68mm z tego co pamiętam, za to 113 lub 118(istnieją też inne wartości) to oznaczenie długości ośki/suportu.

Czyli mniej więcej Tobie powinien pasować 68(E)x113, czyli suport pod napinacz do mufy 68mm o długości 113mm.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki o to mi chodziło już wszystko rozumiem.Ale jeszcze popytam jaka długość osi jest wymagana do Octane One dh albo dartmoora.

 

A jak kupie oś o długości 118mm to co? będę musiał włożyć podkładkę?Bo to chyba jak rozumiem zależy od wymagań korby jak przystosowana jest do 113mm osi a inna do 118mm.Jak oś 113mm to biore korbe przystosowaną do 113mm a jak do 118 to do 118mm.Chyba dobrze rozumiem.Dobra np kupuje korbe przystosowana do 113mm os a moja os załużmy ma 118mm to wtedy wkładamy podkładke.Na logike role podkładki może pełnić napinacz.

Bo z tego wynika że aby włożyć napinacz musi sie znalezc miejsce na niego.

Błagam o wyjaśnienia chce to w pełni rozumieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny kształt pająka? przecież tylko przytrzymuje blaty, dla ogólnie pojętej wytrzymałości korby nie ma to większego znaczenia i jak dla mnie to tylko mała zmiana designu, żeby właśnie nie było w 100% kopią LX'a.

Waga jest identyczna(niby 1g różnicy), więc wiątpię jakoby miało to rzutować na większą wytrzymałość korby.

Trzecia sprawa i najważniejsza sama technologia, czyli ośka z łożyskami zewnętrznymi + identyczny kształt ramienia jak dla mnie zapewnia identyczną wytrzymałość.

Ogólnie mówiąc mi by się nie chciało dopłacać 50zł, tak naprawdę za inne malowanie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt pająka ma natomiast wpływ na sztywność.

 

Sztywność zębatki masz na myśli?

Zakładając, że sztywność Hone w tym punkcie jest większa(w co wątpię) to zawsze można kupić sobie nową zębatkę, co i tak moim zdaniem jest koniecznie przy kupnie 3 blatowej korby do skakania.

Np. taka patelnia, którą zresztą sam posiadam: http://www.allegro.pl/item199429325_tarcza...42_44_nowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie do tego co napisałem, dzisiaj oglądnąłem, obydwie dokładnie(LX i Hone) pająk jest w całości z alu, różni sie tylko zewnętrznym kształtem, nie ma on raczej żadnego wpływy na wytrzymałość, czysta kosmetyka, pozdrawiam i sorki za napisanie bzdur:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywność zębatki masz na myśli?

Jak sztywność pająka może mieć wpływ na sztywność zębatek?

 

Zresztą nieważne, czy jest, czy nie jest sztywniejszy, twierdzenie, że Hone to LX w innym malowaniu jest wprowadzaniem ludzi w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież zębatki są przyczepione do pająka? To logiczne, że ma to wpływ(nie mówię, że jakiś duży).

Myślę, że twierdzenie "Hone to to samo co LX" jest bliskie prawdzie, a na pewno bardziej prawdziwe niż "Hone to zupełnie inna korba niż LX".

Wydaje mi się, że po przebiegu tej dyskusji każdy będzie umiał sam ocenić jak podobne są to korby i jaką decyzję podjąć.

Już raczej więcej nie ma tu co dodać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam sie w 7anna do jakiej długości osi suportu jest przystosowana korba octane one dh a typ mi odpowiada ze nie chodzi o długość os ale o rame.I kto ma racje?Zakładając że jest przystosowana do osi 113mm a ja mam 118mm co w tedy? i na odwrót mam 113mm a ona jest przystosowana do osi o długości 118mm.

 

Na tej stronie jest dobrze podane: http://dartmoor.pl/produkty.php?k=15&id=332

 

Dzięki za odpowiedz.

 

Pytam sie w 7anna do jakiej długości osi suportu jest przystosowana korba octane one dh a typ mi odpowiada ze nie chodzi o długość os ale o rame.I kto ma racje?Zakładając że jest przystosowana do osi 113mm a ja mam 118mm co w tedy? i na odwrót mam 113mm a ona jest przystosowana do osi o długości 118mm.

 

Na tej stronie jest dobrze podane: http://dartmoor.pl/produkty.php?k=15&id=332

 

Dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze Ci odpowiedział ten koleś, korba pasuje do suportu przeznaczonego do niej(długość suportu nie ma tu znaczenia), a zestaw korba+suport ma pasować do ramy, żeby korba nie haczyła o widełki, o czym już wcześniej wspominałem(tu długość suportu ma znaczenie).

Czyli korba na isis ma mieć suport na isis, korba na kwadrat, ma mieć suport na kwadrat, proste.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...