Skocz do zawartości

[wolnobieg] coś strzela


nigga91

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem.....trochu ostatnio poskakałem i teraz coś mi przy każdym obrocie koła zaczelo strzelać, przy czym nie strzela mi to wtedy kiedy rower jedzie rozpędem tylko wtedy kiedy naciskam pedały...mi sie wydaje że to wina wolnobiegu...a wy co myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co w mojej ramie hak jest na stałe i jest prosty, a poza tym to strzelanie następuje tylko wtedy gdy wentyl jest na wysokości ramy. dokładnie co jeden obrót. Dźwik jest taki przytłumiony jakby właśnie gdzieś ze środka wychodził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, możliwe, że to ten sam problem więc - to jest po części wina wolnobiegu a po części łańcucha. Ząbki na zębatkach bardziej środkowy są po prostu zużyte i mają postać (zęba - kła) a łańcuch był pewnie nie oliwiony(chociaż z oliwieniem też się to dzieje lecz rzadziej) i wytarł właśnie te ząbki, i przy każdym obrocie łańcuch nie wchodzi dobrze w te zębatki i powstają właśnie takie dźwięki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem i nie mogę tego rozgryźć co jest nie tak

Nie tak dawno wymieniałem przerzutkę tylną ze SRAM 3.0 na SHIMANO Deore RD-M530 Rapid-Rise do tego kupiłem łańcuch SHIMANO CN7801/6600

Ze starych części napędu został tylko Wolnobieg trudno mi powiedzieć nazwę ale standardowy od roweru GIANT ROCK SE 14-34T

Po wyregulowaniu całego osprzętu przyszła pora na test.... I okazało się że na najmniejszym trybie coś strzela dźwięk jest charakterystyczny jakby łańcuch był luźny i przeskakiwał na zębatce Ale łańcuch nie jest za długi bo kupiłem dokładnie tą samą długość łańcucha jaki był przed wymianą przerzutki z tym że wtedy był KMC

Myślałem że może zębatka jest zjechana... ale nie sprawdziłem nie ma na niej żadnych uszkodzeń a zęby są jeszcze w całkiem dobrym stanie. zmienianie regulacji Przerzutki też nic nie pomaga w żaden sposób.... Mam dylemat bo nie wiem co się stało na innych trybach wszystko pracuje idealnie poza tą ostatnią najmniejszą ...

Jak myślicie co może być tego przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie suport na pewno coś z tyłu wyraźnie słychać skąd dochodzi ten dźwięk a co do stanu zębatki to ja nie widzę na niej jakichś zużyć ale może rzeczywiście na nowym łańcuchu jest to odczuwalne

Tak jak napisał GZA20 trzaski są przy mocnym naciśnięciu na pedał ale to nie suport :/ Dziś skróciłem nawet łańcuch o 2 ogniwa ze 110 na 108 i też nie pomogło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze jedną rzecz. Jeśli masz możliwość odkręć pedałka pedały/pedałki i załóż inne. Ostatnio miałem podobny problem. Okazało się, że strzelanie/stukanie wychodziło z nienasmarowanych łożysk w pedałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej pewności pochodzenia niechcianych dźwięków to nie byłbym taki pewien - mi też coś strzelało w wakacje i byłem pewien, że to z okolic suportu. Okazało się, że to rama przy główce ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było coś z suportem to strzelałoby na każdym przełożeniu przy mocniejszym naciśnięciu na pedały nie uważacie ?? a tutaj tylko ostatnia zębatka z tyłu, wszystkie przełożenia próbowałem i tylko gdy łańcuch był na ostatniej zębatce coś strzela ... chyba jednak Mr0wa_1991 ma racje i tak będę niedługo wymieniał koła to jeszcze chwile pomęczę na 6 pozostałych zębatkach a potem zobaczymy żeby tylko wtedy łańcuch zgrał się z nową kasetą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciagnij/zluzuj srubke barylkowa na manetce....sprawdz maxymalne wychylenie wozka przerzutki jesli jest nie tak pokrec srubka.

Takie dziwne strzelanie jak by lanuch przekakiwal dzieje sie np jak masz np slabo naciagnieta linke lub za malo wysuniety wozek...Lancuch probuje przejsc na zebatke nizej ale nie daje rady ale przy tym troche przeskakuje.

Kaseta musiala by byc juz niezle wyjechana zeby lancuch przy mocniejszym nacisnieciu na przeskakiwal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gwoli wyjaśnienia już jest po usterce dzięki za pomoc ! Kupiłem nowy łańcuch taki sam jak był przedtem KMC i wszystko działa idealnie :D Nie wiem czemu ale łańcuch który wcześniej założyłem raz z przerzutką nie zgrywał się z zębatką ;/ w każdym bądź razie problemu już nie ma :D

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...