Skocz do zawartości

[spinka] Za łatwe odpinanie?


PiK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam łańcuch KMC Z-72, 8 przełożeń. Zakupiłem spinkę ConneX Wipperman, po powrocie do domu zauważyłem, że to spinka 9-speed.

Mimo wszystko postanowiłem ją założyć i, o dziwo było to dziecinnie proste ( pierwszy raz w życiu mam do czynienia ze spinkami ). Zauważyłem też,

że bardzo łatwo, bez najmniejszego trudu można ją zdjąć. No i to mnie trochę zastanowiło, bo na forum ludzie piszą, że mają z tym problem. Dziwne jest to że spinka 9-speed bez problemu pasuje do napędu 8-speed. O co więc chodzi? Czy to ja mam jakieś nadnaturalne zdolności czy raczej coś nie tak z łańcuchem? Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec ludzie zwykle maja problem z nowymi spinkami.. bo nowe faktycznie, nawet wprawionej osobie ciezko czasem odpiać. Do czasu az sie wyrobi, moja tez juz lekko schodzi.

 

Ale przeciez spinka na 9 powinna byc wezsza od spinki na 8 więc.. powina schodzic ciezej czy sie myle ?

 

Fakt faktem mowie o spince Sramowskiej. Moze Connex ma jakis inny system spinek. Bo wszystkie problemy z rozpinaniem jakie pamietam z forum dotyczyly spinek Srama.

 

Ja mam zaufanie tylko do Sramowskich spinek.. moze warto rozwazyc opcje kupna Sramowskiej spinki z 2zł na 8b lancuh. Przynajmniej bedziesz sie czuć pewniej ;)

 

Albo skoczyc do sklepu powiedziec ze nie uzywana i ze chcesz wymienic na Srama bo ta jest na 9 czego nie zauwazyles podczas kupowania. Nie zebym namawial do klamania :wink: zrobisz to na swoja odpowiedzialność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewny ze to 9 speed? bylaby za waska i nie spinala by się do konca. A jak dopiero co zalozyles spinke to nic dziwnego ze nie masz problemow ze sciaganiem ;). Ja na poczatku tez nie mialem. Gorzej jak troche pojezdzilem na lancuchu , wtedy czasem byly problemy ze zdjęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na pudełku i na spince jest napis 9-speed... Spięła się z łatwością, a teoretycznie w ogóle się nie powinna dać spiąć do tego łańcucha. Stąd mój temat...

 

A w sumie... Może zamiast się nad tym zastanawiać, powinienem się cieszyć, że ta spinka pasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Conex ma takie szerokości spinek:

6,8- 8 rzedowe

6,5- 9 rzędowe

6,2- 10 rzędowe

Musiałeś kupić spinkę 8 rzędową bo nie założysz spinki o szerokości 6,5 do łańcucha 8 rzędowego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do latwosci rozpinania nalezy doliczyc pewien czynnik ..czystosc. Nowa spinka...czysciutko... wiec nie powinno byc problemow z rozpieciem...mimo iz nie jest wyrobiona. Usyfiona spinka moze(powinna) sprawiac wiecej klopotow. Na sramowke mam patenciora..connexa nie uzywalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spinak na 9 speed raczej wogole by sie nie zapiela. - chociaz ja rowniez mam srama

 

Spinka sie z czasem wyrabia i chodzi coraz lzej i co jakis czas trzeba wymienic.

 

Wazne jest tez to zeby kupic 2 i na dluzsze wypady wozic ze soba.

 

Z Lobsterem kiedys szukalismy ze 20 minut spinki w lisciach. Nic przyjemnego pomimo ze bylo cieplutko i nie lało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Różnica w szerokości jest bardzo mała, a spinka przecież jest na łańcuchu dosyć luźna więc dlaczego dziewiątka miałaby nie pasować do łańcucha 8? Z czystej ciekawości przed chwilą założyłem spinkę Srama 9spd do PC-48. Poszło gładko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...