Skocz do zawartości

[przerzutka przód] chyba się nie popisałem...


proxx

Rekomendowane odpowiedzi

dziś założyłem sobie korby (Truvativ IsoFlow + 113mm suport PowerSpline) no mojej nowego nowego roweru i zonk. mam przerzutkę Shimano Saint (kupiona po okazyjnej cenie, minimalny przebieg). założyłem ją. patrzę i co widzę? wózek nie dojeżdża nawet nad najmniejszy blat. jest już tak blisko ramy, jak tylko może, ale bardzo daleko mu do najmniejszej...

 

no co mam zrobić? wymiana korby nie wchodzi w grę (bo wymiana suportu = wymiana korby, bo PowerSpline obsługuje tylko korby Xflow, IsoFlow i Blaze). ostatecznie może być jazda bez najmniejszego blatu, ale coś mi się widzi, że i wrzucenie największej zębatki z tyłu nie przejdzie bez ocierania łańcucha o przednią przerzutkę.

 

pomysły? sprawa raczej zwalona... mnie nic do głowy nie przychodzi, poza takim głupim stwierdzeniem, że korba Saint ma 1 albo 2 blaty i może to dlatego coś nie teges? ale to chyba raczej głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie. dla pewności obie wykręciłem w ogóle z przerzutki.

czy Saint ma w ogóle coś do tego, czy z każdą przerzutką by tak było?

 

dodam, że jest down swing. czy top swing są może bliżej mocowania? wiem, że głupkowate pytania, ale nie wiem co mam robić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saint występuje także z trzema blatami. Problem może wynikać z tego że korby Saint są w Hollowtech-u gdzie szerokość łożysk to 83mm, ponadto w specyfikacji Shimano przy przerzutkach przednich Saint jest zastrzeżenie " For 83mm bottom bracket bearings width" czyli po naszemu "do łożysk suportu szerokości 83mm" Wychodzi więc na to że Saint tylko z korbą Saint:-)

 

ps. załóż inna przerzutkę i sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest przysłowiowy pies pogrzebany. Muszę tylko sprawdzić, czy inna przerzutka sobie poradzi... A to dopiero w poniedziałek..

Ale zdaje mi się, że będzie OK, bo w moim starym rowerze odległości między korbami a rurami są +/- takie same i jakaś durna przerzutka Falcon chwyta bez problemu..

 

A taki byłem z siebie dumny, że tak sprytnie kupiłem Sainta... Szkoda tylko, że sprzedający nie zaznaczył tej rozbieżności w opisie aukcji.. Cóż. Trudno się mówi.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no.. nie winię go za to.

Tak czy siak, nie wytrzymałem i pojechałem dziś do sklepu, kupiłem zwykłą Deorkę downswing, przed kupnem sprawdziłem, pozytywnie. Po montażu wszystko się tylko potwierdziło. Deorka chwyta wszystko jak powinna.

 

Niniejszym sprzedam przerzutkę przód Saint za 50zł + transport, stan 95% idealny, z tym, że jak napisane powyżej: na szerokie osie. Jak coś to na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...