Skocz do zawartości

[przerzutka,korba,lancuch]co i jak


slaweknh

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem tu śśświeżakiem i mam pare pytań..

Chce kupic tylnia przerzutke i zastanawiam sie nad Deore LX lub XT, 8-ke, przód mam korbe Deore LX i przerzutka STX RC do tego za jednym zamachem chcialbym kupic kasete , choć zastanawiam sie jeszcze nad tym ... moze po kupnie nowego łancucha SRAM PC48 i przerzytki, sprawdzenia czy i jak to bedzie sie sprawowalo zastanowie sie na tą kasetą, do tego mam manetki STX RC ..

I czy to wszystko jest kompatybilne i będzie OK ? Lubie dłuższe szosowe wypady jak i jazde po bezdrożach ...

hmmm..będzie ok ?

f733a106041a576fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale zaraz, jakiej kasety?

dosc zawile to wytłumaczyłeś nie do końca wiadomo o co ci chodzi

 

więc tak:

przerzutka LX i XT będzie współpracować z manetkami

korba i przednia przerzutka będą współpracowały z resztą napędu.

łańcuch będzie współgrał z ośmiorzędową kasetą

jeśli manetki są ośmiorzędowe to też będą działać.

 

słowem: wszystko OK.

a kasetę polecam sram 850

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki lancuch ? SRAM PC48 będzie ok ?

Działac będzie ale zdecydowanie bardziej polecam Pc-58.

Moim poprzednim lancuchem byl Pc-48 a teraz mam Pc-58 i jak na moje oko to bez porównania. Co prawda drozej.. ale mysle ze naprawde warto dolozyc te pare złotówek.

Pc-48 jesli dobrze pamietam to po 6tysiacach padł.. patrzac na stan aktualny mojego pc-58 licze na 10k km.

 

Jezdze tylko na jednym lancuchu a nie jak pewne osoby maja 3 i mysla ze sa fajne :wink:

 

Edit:

1 Wez sobie najlepiej wszystkie czesci od jednego producenta bo zdazaja sie niekompatybilne..,
G prawda. jedyne co sie moze niezgadzac to trzeba wziac odpowiednie manetki do przerzutek. Sram robi manetki do przerzutek Srama i Shimano. A Shimano tylko do siebie. Jak wiadomo Sram i Shimano maja inny system ciagniecia linki i manetka dostosowana pod Srama nie działa z Shimano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...