Skocz do zawartości

[suport] odkrecajacy sie wklad suportu


onkiel

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie , czy macie jakies sposoby na odkrecajacy sie wklad suportu?? ostatnio bylem w gorach z moja zona i mialem problem z odkrecajacym sie wkladem suportu. fakt faktem w gorach sa inne obciazenia, i jezdzac do tej pory do pracy takie rzeczy sie nie dzialy. moze macie jakies sposoby na to aby zabezpieczyc suport zeby sie nie rozkrecal??

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu niepoprawnie go dokręcasz. Najlepiej zdejmij korby wykręć go i wkręć ponownie, pamiętając o tym żeby najpierw dokręcić do oporu prawą część wkładu a następnie przykręcić mocno rozłączną lewą miskę. Kropelka to dziwny sposób no ale potrzeba matką wynalazków, jednak lepiej będzie jak nałozysz specjalny płyn do gwintów. Jednak poprawne założenie suportu powinno zniwelować problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm , wydaje mi sie ze poprawnie zawsze skladam suport, ale gdy sa duzo obciazenia to niestety sie luzuje i zaczyna latac korba. niestety rama z alu i hyba to musi juz tak byc, zawsze jeszcze mozna nawiercic mufe , nagwintowac i nawiercic miske suportu a potem wkrecic wkret :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogą powodować opory we wkładzie.Spróbuj go nasmarować, jeżeli to możliwe.Mi wykręcił się suport, gdy zaczął ciężko chodzić.Sprawdź, czy w rowerze, w którym nie ma takiej usterki korby chodzą lżej (kręcac ręką lepiej wyczujesz).

Bardziej od kropelki polecałbym lakier do paznokci, ze względu na mniejszą "siłę" sklejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie ze to opory w suporcie, bo suport nowy i kreci sie tak samo jak w innych rowerach. wydaje mi sie ze to moze byc sprawa zwiazana z tym ze rama alu i w gorach na duzych obciazeniach przy podjazdach zaczyna pracowac az tak bardzo ze luzuje sie mufa w ktorej jest suport, obciazony przy podjezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zaleznosci od tego czy wklad masz na kwadrat czy na wielowypust to przy wkladzie na kwadrat mozesz zrobic eksperyment i sprobowac przetestowac z innym tanim wkladem. na dwoch maszynowkach kupisz futurę lub vp za mniej niz 30 zł. oczywiscie najpierw przetestuj podane powyzej sposoby.

nie sądze ze jest to wina zlej wspolpracy wklad/rama - wtedy wszystkim ciezkim jezdzcom odkrecalyby się wklady podczas jazdy w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...