Skocz do zawartości

[Korba] Truvativ Stylo Team + łańcuchowe dylematy


Metias

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ta http://www.allegro.pl/item189634347_korba_...m_mtb_nowa.html korba, będzie pasować do ramy Authora Vision (model gdzies 2001) ?

Musze wymienić napęd i mam pełno dylematów.

Kasetę chciałbym dać SRAM PG 980

Natomiast co do łańcucha to nie mam bladego pojęcia.

Chciałbym przetestować metodę „trzech łańcuchów”, ale większość informacji jakie zdobyłem jest ze sobą sprzecznych :/

Jakie łańcuchy byście polecili aby cieszyć się jak najdłużej sprawnym napędem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasetę kup XT, lżejsza i tańsza niż wybrana przez ciebie. Metoda 3 łańcuchów godna polecania, tu kilka cytatów:

"Ja osobiście uzywam trzech łancuchów srama pc 68 oraz kasete xt na 8s. Mysle ze najlepjej od razu kupić 3 łańcuchy i zmjeniać je co 300km. Ja tak robje i zrobiłem tak juz 10tys. km i na bank jeszcze z 5 tys. zrobie. A co do łańcuchów to powinny być takie same a nie kazdy innej firmy po to aby kazdy zuzywał kasete tak samo. No jeszcze jedno jesli mam kilka łańcuchów zawsze zakładamy najkrótszy!!! czyli najmniej wyciągnięty."

 

"5 lancuchow to chyba lekka przesada.wystarcza 3 zmieniane co 7-8 stowek. przy zmienianiu lancucha nr 3 nalezy sprawdzic, ktory z lancuchow jest najkrotszy i jego zalozyc. po 2-3 kolejce mozna mozna nieco czesciej zaczac je wymieniac - 500-600km. u siebie mam kasete csm 900 oraz 3 lancuchy pc68. kaseta przezyla ostra rabanke w zeszlym sezonie i bez problemu przezyje ten sezon."

 

"MOGĘ wam podpowiedzieć, jesli o tym nie słyszeliście, że kasetę można podszlifować a łancuch przy następnym zakładaniu wywija sie na lewą strone i w przeciwnym kierunku ,to zwieksza żywotnosć ----SPRAWDZONE"

 

"Co do ConneXa to może sie wypowiem jako jego user od tego sezonu. W sumie prześmigałem na 3 łancuchach jak na razie 6,2kkm

Zmiany średnio co 480-650 km . Smigały często w deszczu a na maratonach w błocie i syfie.

Sprawują się bardzooooooooo dobrze , przskakują świetnie może nie jest taki cichy jak plastikowe sh*tmano ale za to wytrzymały i mimo że każdy łańcuch ma ok 2tys "na karku" rozciągnięcie jest bardzo nikłe .... gdzie po mniej więcej podobnym przebigu(2700) mój poprzedni łańcuch SH Deore był rociągnięty prawie o ognio w stosunku do nowego...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...