Skocz do zawartości

[piasta] tylna LX-problem z luzem na bebenku


ttoby

Rekomendowane odpowiedzi

witma , tak jak pisze w temacie mialem klopot z luem na bebenku ale teraz to jest jeszcze wiekszy...... postanowilem rozebrac bebenek w celu zniwelowania luzu i podczas rozkrecania rozsypalem te male kuleczki co sa w srodku ...... klopot w tym ze nie mam pojecia ile ich ma byc w srodku ...... jesli ktos moze mi w tym pomoc to bardzo prosze ....

 

z ogólnego rozeznania wiem ze chyba ma byc okolo 22-24 na stone ale nie wiem dokladnie ile i na która stone ma byc wiecej ..... bo ponoc z jeden strony ma byc kilka wiecej niz z drugiej....

 

jesli tylko ktos wie cos na ten temat prosze o pomoc !!!! ;):):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasty shi akurat nie rozbierałem, ale gdzieś na forum chyba ktoś pisał że powinno być porówno i to jest akurat po 25 kuleczek, ostatnio rozbieram swoją piastę z tego samego powodu co ty, ale wiedziałem jak się do tego zabrać i nie pogubilem żadnych kuleczek, niestety nie przyszło mi do głowy żeby je liczyć, ale tak na oko wyglądało że tu i tu powinno być tyle samo (na oko bo wydaje mi się że średnica bierzni jest taka sama) a co do luzu na bębenku to ja wywaliłem dwie najcieńsze podkładki od zakrętki od bębenka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ale jeszcze taki problem jest ze gdzies to mi sie o uszy obilo ze bieznie nie powinny byc wypelnione srutami do konca ..... znaczy ze musi zostac miejsca tak na jakies 2-3 sruty ..... czy to prawda ?? bo jak wczoraj dawalem 23 sruty na strone to bylo troszke jeszcze miejsca .... to mam wypelnic do konca ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma zostac miejsce na 1 niepelny srut z kazdej strony.Mowiac jezykiem obrazowym,pozostaje tyle miejsca,ze chcac wlozyc ostatni srut,brakuje minimalnie miejsca i rozpycha pozostale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki zobacze co i jak sie da zrobic ;)

no i jeszcze musze cos z podkladkami wykombinowac ..... bo w sumie to po to rozebralem .... ale mam tylko 2 podkladki jedna grubsza a druga ciensza...... ale calkiej cienkiej nie bylo .... i nie wiem która wyjac ..... ale to sie okarze podczas skladania ..... tylko ciagle mi sie wydaje ze za malo tych podkladek bylo jest ... bo to nowa piasta jest .....

 

wogole z ta piasta od poczatku byly klopoty ...... heh teraz juz zaczynam rozumiec dlaczego kupilem ja tak tanio ......:):):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 3 podkładki, jedna grubszą i 2 cienkie/ cieńsze . Jak wyjąłem tylko tą grubą po skręceniu bębenek nie bardzo chciał się kręcić. Po zmianie tego na jedną cieńszą (gruba wróciła do bębenka) bylo bez zmian (tzn nadal luz na bębenku, ale już się obracał :) ) Dlatego wywaliłem obie cienkie i jest ok, tzn bębenek pracuje w miarę ładnie i nie ma luzu, zobaczymy jak będzie sie sprawował w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...