Skocz do zawartości

[przerzutka tył] jakie kółka napinające za ok. 50 zł?


kopiki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przerzutkę tylną Deore LX 2005 i nadeszła pora na wymianę kółek prowadzącego i napinającego. Rozejrzałem się w temacie i w sumie nie wiem jaki jest optymalny wybór jeśli chodzi o łożyskowanie i jego trwałość. Może ma ktoś jakieś doświadzenia w tej kwestii ^_^ ? Poza tym zauważyłem, że niektóre przerzutki mają kółka napinające nieco większe niż kółka prowadzące (chyba 15/13 zębów) czy ma to jakiś sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu(oczywiscie jezeli istnije taka mozliwosc) zainwestowalbym w koleczka na lozyskach, przynajmniej to gorne. Sam mam ta sama przerzutke i na tulejach mam juz przeogromne luzy, w dodatku koleczko gorne strasznie piszczy (smaruje je od czasu do czasu) oraz zmiana przelozen nie jest juz tak precyzyjna jak kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też mam przedewszystkim problem z górnym kókiem, tam jedna tuleja metalowa tuleja wchodzi w drugą i wygląda to jakby było zatartre. Przerzutka pracuje dość głośno mimo bieżącego czyszczenia i smarowania. Myślę, że kółeczka na łożyskach tocznych są o tyle lepsze, że odchodzi problem z serwisowaniem, choć nie wiem jak np. wygląda kwestia łapania luzów. Niestety oferta tego typu podzespołów na rynku jest dość mizerna... Ostatnio w sklepie sprzedawca przekonywał mnie do kółek aluminiowych na łożyskach ślizgowych (chyba tulejki mosiężne), ale jakoś mnie nie przekonał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie BBB RollerBoys i nie ma co narzekać, trzymają się nieźle, raz były zatarte od rdzy (jakieś 300km na dachu samochodu w czasie deszczu i moje niedopatrzenie z zostawieniem tak mokrego roweru na noc) , ale wystarczyło otworzyć łożyska odrdzewić i nasmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie myślałem o BBB RollerBoys, ale myślałem że mają łożyska uszczelniane... A jeśli chodzi o łożyska ceramiczne słyszałem, że są nietrwałe, tak więc wdzięczny będę za jakieś dalsze sugestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już chyba lepiej dołożyć drugie tyle i mieć nową przerzutke XT ;)

No właśnie dlatego ograniczyłem cenę do ok. 50, na kółka można wydać nawet pond 100 zł, tylko za takie pieniądze mam nową przerzutkę :rolleyes: W sumie szukam na necie oferty kółek napinających i niewiele mogę znaleźć, gdzieś widziłem kóło (jedno !) chyba XTR, za jakieś 90 zł ;), jakby ktoś miał jakieś ciekawe linki to chętnie skorzystam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...