Skocz do zawartości

[Przerzutka przód] Shimano LX i naped 21 biegowy


Sayman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś z forumowiczów jeździł kiedykolwiek na Shimano Deore LX z przodu i 7 biegami z tyłu? Jak taka kombinacja się sprawowała. Przerzutka jest zrobiona na 9 biegow, ale czy z 7 nic nie obcierało ?

 

Dziekuje za odpowiedzi Saymanek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta przerzutak to z systemem mega9??

bo jak tak to korbe musisz mieć też w tym systemie bo inaczej nie obejmie Ci wszystkich blatów na korbie.

a kaseta nie ma nic do rzeczy

 

 

jeżeli lx to na pewno mega9 no chyba że jakiś starszy:)

wcale nie musi mieć korby hg żeby przerzutka objełą mu wszystkie tarcze. kaseta ma dośc sporo o rzeczy bo to od niej zależy jaki łanuch stosujemy. problemem w jego wypadku może byc to ze łancuch 7 biegowy(bo podejżewam zę takiego używasz może obcierać w niektórcyh położeniach o "prowadnice" przerzutki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mój kolega ma korbe alivio i przerzutke deore mega9 i niestety nie obejmuje mu wszystkich tarcz :/

 

marcin1212: kaseta nie ma nic do rzeczy ale ze łańcuch to sie zgodze,

PS u mnie chodzi na łańcuchu 8 rzędowym i korba mega9 i przerzutka zwykła(i na tej korbie ma strasnie duze wychyły)

ale daje sobie rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mój kolega ma korbe alivio i przerzutke deore mega9 i niestety nie obejmuje mu wszystkich tarcz :/

jeżeli by tak było to robili by różne lewe manetki dla 9 i 8 rzędowych napędów, a z tego co wiem każda ma taki sam skok czy to altus czy to xtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci mówiłem, że nie ma szans tego wyregulować żeby nie obcierało. Najwyżej 1-2 biegi z tyłu będą ok.

 

rozrywkowy nie twórz tu nowych teorii bo korby na 8 i 9sp są takie same i nie ma szans żeby Deore nie łapała wszystkich tarcz. Widocznie ten kolega nie potrafi jej wyregulować. Do tego ma 2 śruby L i H.

 

A kaseta ma dużo do rzeczy bo w zależności czy to 6/7/8sp czy 9sp łańcuch będzie szerszy lub węższy czyli będzie obcierał lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Shimano "mega" oznacza, że największa tarcza ma 44 ząbki, a nie 42, jak w przypadku korb poniżej Deore. Z przekładaniem na ten blat mogą mieć kłopoty przednie przerzutki dostosowane do 8 biegów, czyli np. Alivio. W efekcie trudno je wyregulować, aby bezbłędnie współpracowały z taką korbą "mega 9".

U Mojego Rycerza np. stare Alivio (rocznik '98) ma problemy z korbą LX. Niby to działa, ale trochę tak, jakby właśnie chciało, a nie bardzo mogło :) ... Jeśli już płynnie wrzuca, to jest problem ze zrzucaniem na najniższy bieg - i vice versa.

Natomiast moje stare XT (ten sam rocznik) - również na 8 - takich problemów nie wykazuje, toteż, jak widać, nie jest to regułą. Choć możliwe, że dawne korby od Deore wzwyż miały już 44 zęby i dlatego to poprawnie działa - tego nie wiem, nie sprawdzałam.

Pozdrówko objaśniające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze obecnie na 7 z tylu mam korbe deore (9 biegowa), lancuch pc 48 (na 7-8) i przerzutke przednia lx na 9

obciera mi tylo na przelozeniu 3x7 ;/ ktos mowil tutaj ze mozna do kasety 7 biegowej uzyc lancuch na 9 przelozen czy to nie zniszczy mi kasety czy bedzie chodzic tak samo sprawnie jak z lancuchem obecnym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin 1212...a co ma jedno do drugiego? Hg to system wspomagający przerzucanie, w łańcuchach charakteryzuje się specjalnym profilem blaszek zewnętrznych, istnieją 9 biegowe łańcuchy HG np: CN HG-53 -grupa Deore, oraz 8 biegowe np: CN HG-50 Alivio. Poza tym chyba nie zauważyłeś mojej ironii "kolejny chwyt markeingowy Shimano", Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alivio jest na 8 przełożeń, więc nie będzie, bo łańcuchy na 7 i na 8 przełożeń są te same.

Z korbą "mega 9" mogą być natomiast problemy w przypadku Alivio, ale o tym już pisałam wyżej.

Pozdrówko klarujące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...