Skocz do zawartości

[suport] piszczenie


Kemot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj po długiej jeździe na moim rowerze a jest nim stary ( 14 lat od daty zakupu ) Romet Canyon zaczął piszczeć prawdopodobnie suport, po kilku minutach piszczenie mnie zaczęło denerwować, mam pytanie czy da się taki suport rozebrać i nasmarować. Zaznaczam że jest to rower który ma już ponad 10 lat i suport może być starej generacji B) .

Dopowiem jeszcze że jest tam pierścień ząbkowany i żeby go odkręcić należy użyć najlepiej młoteczka i deseczki.

I jeszcze jedno pytanie czy da się wyciągnąć pedały które są wtłaczane.

 

Proszę o szybkie odpowiedzi Pozdrawiam Kemot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdy będę sam próbował samemu to zrobić to czy jest możliwość że się co zepsuje. Z tymi pedałami to jest tak gdy odkręcę śruby mocujące pedał dalej nie chce wychodzić, gdy popatrzę do środka ( tam gdzie śruba się wkręca ) widoczny jest taki kwadrat i nie wiem czy to mam razem z kwadratem zdjąć czy zdjąć to z kwadratu. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie raz było to już opisywane ale co tam, napiszę jeszcze raz.

Jak odkręcisz śruby mocujące korby i widzisz kwadrat to w tym momencie musisz posiadać ściągacz do korb. Jeżeli go nie posiadasz przykręcasz śruby i jedziesz albo do kumpla, który ma ów narzędź albo do serwisu.

Jak już masz ściągacz to wkręcasz go w korbę. Należy uważać żeby wkręcać prosto i do końca gdyż istnieje możliwość zerwania gwintu i wtedy może być kiszka. Jeżeli wkręcisz już porządnie ściągacz to zaczynasz wkręcać śrubę w ściągacz i korba Ci ładnie zejdzie (oczywiście jeżeli dobrze wkręciłeś ściągacz w korbę). To samo powtarzamy z drugiej strony. Teraz został tylko suport. Do suportu również potrzebujesz specjalny klucz. Oczywiście możesz spróbować młotkiem i deseczką ale na pewno tego w ten sposób nie odkręcisz a deseczką krzywdy nie zrobisz :) . Natomiast jeżeli spróbujesz młotkiem i jakimś majselkiem to wtedy jest możliwość, że to odkręcisz ale jeszcze większe prawdopodobieństwo jest, że uszkodzisz ząbki i ani kluczem ani młotkiem się tego nie ruszy. Więc jak już masz specjalny klucz do suportu to wkładasz go w odpowiednie miejsce i za pomocą już normalnego klucza (w mojej wersji jest to klucz płaski o rozmiarze 27) odkręcasz suport. Przedtem należy starannie wyczyścić ząbki. Z prawej strony odkręcasz w prawo a z lewej w lewo (tu się mogę mylić bo już dawno tego nie robiłem dlatego zalecam intensywne myślenie :) ) Podczas montażu zaleca się smarowanie wszystkich gwintów i kwadratów smarem lub specjalnym środkiem przeciwko zatarciom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanie czy taki klucz może być http://www.allegro.pl/item190984356_klucz_..._najtaniej.html .

Czym się kręci ( jakim elementem czarnym czy srebrnym ) aby wyjąć korbę. Czy gwint w korbie jest potrzebny mocno aby wyjąć korbę ( tzn. ja ten gwint mam zjechany trochę na korbie ).

 

Proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...