Skocz do zawartości

[korba] Truvativ


Deusx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pewien problem, i na początek 1 pytanie

-czy korby na isis są jakoś wbijane (jak na kwadrat) czy wkładane i dokręcane śruba

-czy to normalne, że co np 10 km musze przykręcić imbusem śrubę od korby, bo są luzy (tak ja by chciała spaść)

-jeżeli tak się nie powinno dziać - jak to naprawić?

Kolega ma tą samą korbe oraz suport i ma to samo

 

Dokładna nazwa korby to Truvativ Ruktion DH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam truvativ firex i pakiet accent. Korba weszła bez problemu (bez dobijania) i tylko śrubę zakręciłem. Przejechałem już z tysiąc kilometrów, w większości skakałem i śruba ani drgnie. Sorrki, przed chwilą dokręciłem 1/4 obrotu z jednej strony. Więc coś skopałeś. A może ta korba jest na pakiet Howitzer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem rower, był składany od podstaw, i jakiś gość to robił, jak tylko patrzałem -akurat jak robił korbe to nie widziałem. Czyli jak zaniosę rower do serwisu, to powinni mi to zrobić, czy dokręca mi tylko śrubę imbusem i skasują 30zł? Aha i czym to może być spowodowane?

 

A może ta korba jest na pakiet Howitzer?

 

A co to dokładnie znaczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Na 95 % suport jest z truvativa, i na pewno na ten typ korby - bo jak gość to wynosił ze sklepu (żeby mi założyć na rower) To był cały zestaw czyli : korba, suport i napinacz

 

btw.

A jaka jest różnica między suportem Howitzer, a zwykłym na isis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że dokręciłem " na maksa" a to i tak co 5 km spada. Przed chwilą gadałem z jakimś bikerem na gg (zna się na rzeczy) i powiedział, że to normalne, i po prostu trzeba dać srubę na kleju..., albo co pare km dokręcać imbusem...

 

A i suport z tego co widze na zewnętrze łozyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz dokręcanie "na maksa" to pojęcie względne. Możesz dokręcic "na maksa" używając 15cm imbusa, i możesz dokręcić " na maksa" za pomocą metrowej przedłużki:-) Truvativ zaleca moment między 48 a 54 Nm. I zapewniam Cie nie jest normalne dokręcanie co pare kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...