Skocz do zawartości

[manetki] rapid fire, czy dual control?


Wilku89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam taki otoz dylemat: do wydania mniej wiecej 380zł. Moja przerzutka tylna to Shimano XTR RD-M960sgs[dlugi wozek, sprezyna low normal=odwrotna] i wspolpracuje on z Shimano Deore Dual Control i po pierwsze chce to badziwie zmienic, bo jest brzydkie, ciezkie i nie dziala precyzyjnie. Jestem przekonanny do XT Dual control, ale tez w głowie siedzi mi kupno xt rapid fire + klamki avid fr5. Wyszloby taniej, lzej, no ale odwrotnie xtr w takim razie, by działał. Prosze was o porade, bo nie widzi mi sie np klikniecie dzwignia od manetki w dol i wtedy lancuch wchodzi na wyzsze przelozenia ;)

Jak bedzie najlepiej? Co kupic? pozdrawiam, Wilku89.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to pytanie każdy odpowie Ci inaczej...każdy lubi co innego, każdy inaczej jezdzi i każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady...

 

jeśli DC Ci pasują to kupuuj XT bo sa naprawde super, a jesli wolisz RF to kupuj RF

 

nie bardzo nawet wiem co by Ci tu więcej napisać, bo nie zadałeś koknretnych pytań, zalety i wady DC są np. TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklaniam bardziej ku rapid fire i klamek, bo wyjdzie mi taniej, lzej no i jak uszkodze manetke lub klamke, to wymienie ją, a w przypadku DC, musialbym cala klamkomanetke. Chce wiedziec, czy ktos z was uzywa przerzutki low normal z manetkami rapid fire, czy to fajnie dziala, precyzyjniej niz dual controle, czy po prostu nie warto sie w takie cos pakowac? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam RF Deore i przerzutki z odwrotna sprezyna. Chwale sobie to rozwiazanie, bo przy ostrych podjazdach duzo latwiej zrzucic lancuch o bieg lub dwa. Rozwiazanie bardziej ergonomiczne niz sprezyna normalna, chociaz kazdy kto wczesniej jezdzil na normalnej przerzutce, po przesiadce na odwrotna doznaje chwilowego szoku :P

Jak to sie ma do DC nie wiem, nie mialem okazji sie przejechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz troche bez sensu, ten sam patent, hmm, czyli sadzisz ze miedzy xt a deore roznicy w dzialaniu nie bedzie? :twisted: tak samo rapid fire deore a rapid fire xt t o tez ten sam patent, a jednak roznica w precyzji znaczna ponoc :)

 

no to jak? odpowie mi ktos na moje pytanie postawione wyzej w poprzednim poscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...