Skocz do zawartości

[łańcuch] zmiana na nowy po 7k km.Czy bedzie przeskakiwał?


Wawrus

Rekomendowane odpowiedzi

Chce wymienić łańcuch. Stary jest zużyty co widać na zdjęciach. Ogniwa(te okręgi zaznaczone na zielono na zdjęciach) już się pościerały i są tak "poluzowane", że smar dosłownie wypływa mi z łańcucha(dlatego kaseta jest taka brudna).

Ale do rzeczy

Słyszałem że po wymienie łańcucha na nowy może on przeskakiwać, bo nie jest dopasowany do starej kasety. Wrzucam wiec fotki kasety i łańcucha abyście ocenili stan zużycia(kasety).Czy po zamontowaniu nowego łańcucha napęd nie bedzie mi przeskakiwał?

 

dsc01219bt4.th.jpg

dsc01219wb5.th.jpg

dsc01221ff8.th.jpg

dsc01222ff0.th.jpg

dsc01225br1.th.jpg

dsc01227di0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj strasznie masz wyjechany 5 bieg i tam będzie przeskakiwało musisz częściej zmieniać przełożenia i nie jeździć cały czas na 1 biegu tyle co do przeskakiwania to tak jak napisałem według mnie na 5 może przeskakiwać reszta nie wygląda na zjechaną ;) Ale jeśli chcesz super działania to wymień od razu kasetę i łańcuch będzie lepiej a jak masz się denerwować bo coś ci zacznie przeskakiwać to chyba lepiej wydać te 50 zł więcej i cieszyć sie jazdą w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przez ostatnie kilka miesiecy jezdziłem głownie na 5.Wcześniej była to 6.

A jeslibym wymienil kasete to i korbe bym musial?

Albo jakbym kupił łańcuch a okazałoby sie, ze jednak przeskakuje to potem mógłbym ewentualnie dokupic kasete (łańcuch miałby powiedzmy 200km na starej kasecie)i wszystko byłoby ok?

Po ilu km tak +/- łancuch sie dopasowuje?

 

PS Baksik22 po czym rozpoznałeś ze to 5 bieg?? Jakieś znaki szególne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam to jest tak ze nie zaklada sie nowej kasety pod stary lancuch bo lancuch momentalnie niszczy kasete... Ale o przeciwnych przypadkach nie slyszalem przeciwskazan... Tzn- oczywiscie- skakac moze... Ale mozesz chociaz sprawdzic czy da sie jakis czas na tym jezdzic a potem dozbierac na kasete i ja takze wymienic. Jesli sie myle - prosze zeby ktos mnie wyprowadzil z bledu bo sam sie zastanawiam nad wymiana lancucha i kasety. A korba... Jak mocno wyjechana no to zmien tarcze o ile masz wymienne... Jak nie no to korba chyba tez wejdzie na liste zakupow :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość działania to moim zdaniem lepiej jest wymienić od razu kasetę i łańcuch, a nie czekać aż nowy łańcuch ułoży się na starej kasecie, a potem i tak kupić nową. Jeśli macie hajs ty wymieniajcie wszystko za jednym razem.

Co do blatów na korbie to wydaje mi się, że nie jest to jakoś potrzebne w końcu duża patelnia(44 lub 42T) ma sporo ząbków więc wyciera się wolniej, w dodatku z przodu zmienia się biegi rzadziej niż z tyłu, jeśli wymiana to nie całej korby, a tylko dużego blatu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moze faktycznie, tym bardziej ze widze w Cyklotourze, ze kaseta Tiagra 12-25 kosztuje tylko 60 pln. Taka chce teraz kupic, ostatnio zuwazylem ze w kasecie 11-32 nigdy nie uzywam koronek wiekszych niz 22 zeby, a Tiagra jest o 100g lzejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może możliwośc wrzucenia fotek Tiagry albo czegoś o podobnym rozstawie ząbków.

Tiagra różni się od Deore ilością zębatek w następujący sposób:

 

1 25 32

2 23 28

3 21 24

4 19 21

5 17 18

6 15 16

7 14 14

8 13 12

9 12 11

 

bieg/tiagra/deore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety nie posiadam w tej chwili Tiagry 12-25, więc zrobiłem foty Tiagry 12-23 , w porównaniu z Deore oczywiście:

http://www.imagic.pl/public/pview/37486/DSC01907.JPG

http://www.imagic.pl/public/pview/37487/DSC01908.JPG

http://www.imagic.pl/public/pview/37488/DSC01909.JPG

Zdjęcia kiepskiej jakości, bo robione przy słabym świetle:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...