Skocz do zawartości

[napęd] linia łańcucha - problem


zuku

Rekomendowane odpowiedzi

hej :)

mam problem ze swoim napędem a mianowicie nie mogę w ogole używać 2-go przełożenia (licząc od góry) otóż podczas mocnego pedałowania spada mi łancuch niżej na bieg 3-ci. Podejrzewam że winowajcą tu jest linia łańcucha a mianowicie biegnie ona pod dość dużym skosem gdy na korbie jest na najnizszej koronce a na kasecie najwyższej, a to powoduje że zębatki kasety nie zawsze wezmą łańcuch. Problem występuje tylko na 2 -gim biegu oto zdjecie:

img2555zy1.th.jpg

Korba to Xt m760, przeglądałem właśnie instrukcje jej instalacji i widzę że jest wszystko OK suport mierzy 68mm więc dałem od strony korby 2 podkładki, po przeciwnej jedną. Może odebranie jednej tej podkładki zmiejszyło by ten skos łańcucha- jak myślicie. Spotkał się ktoś już z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze bardziej zawile tego napisać nie mogłeś:)

 

Linia którą zaznaczyłeś nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie łańcucha na kasecie. Problemem jest tylna przerzutka.

1. spróbuj ją wyregulować jeszcze raz

2. Sprawdź/wymień pancerze

3. Sprawdź hak ramy

4. Sprawdź luzy przerzutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, mnie to na pierwszy rzut oka wygląda na minimalnie za mocno skręcony ogranicznik wolnych biegów. Miałam podobnie, tylko w drugą stronę - ogranicznik był ciut zbyt luźno i czasami wyrzucało mi łańcuch poza najwyższy tryb.

Pozdrówko typujące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz jechać na przełożeniu 1:1, czyli korba najmniejszy tryb a kaseta na największy? Bo z tego co piszesz to problem występuje tylko na drugim przełożeniu. Jeżeli problem występuje tylko na drugim przełożeniu to na pewno nie będzie to wina ogranicznika skrajnych przełożeń. Raczej linia łańcucha też będzie w porządku, bo wrzucając na jedynkę z tyłu, robisz jeszcze większy skos i też powinno schodzić. Może kaseta jest wyrobiona?

Ale swoją drogą możesz pokombinować z tą linią łańcucha. Instrukcje Shimano nie zawsze się sprawdzają. Sam podczas zmiany korby, wg tabeli Shimano powinienem mieć suport 122. Jak go założyłem to korba tak mi uciekła na prawo, że trójka w ogóle nie wchodziła. W rzeczywistości założyłem 116. Gdzieś już czytałem, że czasami trzeba założyć inna liczbę podkładek niż poleca producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem co ma do tego przerzutka przednia ktora dziala mi rewelacyjnie???? na pewno nie bede jej ruszal

Przeor: dokladnie, moge jechac na przelozeniu 1:1 i to mnie dziwi bo skosik jeszcze wiekszy sie wydaje. Co do kasety to ma niepelny sezon a jest to xtr, zmieniam lancuchy dosyc czesto takze nie wydaje mi sie zeby byla juz zjechana.

dzisiaj odkrece korbe i odejme jedna podkladke, korba przesunie sie leciutko do srodka moze to cos zmieni - dam znac;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...