Skocz do zawartości

[napęd]jaki łańcuch do Alivio


Versus

Rekomendowane odpowiedzi

tak. Każda przerzutka jest kompatybilna z każdym łańcuchem. Niekompatybilność zachodzi tylko na płaszczyźnie:

manetki -> kaseta (np manetki 8, kaseta 9)

kaseta -> łańcuch (np kaseta 8, łańcuch 9)

w jednym przypadku przerzutka tylna - manetki: kiedy manetki są 9, a przerzutka max 7.

 

Aha. Niekompatybilność występuje także między manetkami a tylną przerzutką jeśli różnią się systemem (SRAM wykorzystuje w większości swoich przerzutek i manetek system ESP - 1:1. Shimano wykorzystuje we wszystkich swoich przerzutkach system 1:2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakiegoś średniego KMC do 8rzędówki i chodzi miodzio... ważne żeby wszystko dobrze czyścić, serwisować... :P polecam KMC(mam również spinkę tejże firmy i jeszcze łańcuch nie pękł)...

wszystko zależy od ilości kasy jaką chcesz wydać na łańcuch(chyba każdy KMC/shimano na 8rzędową będzie dobry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. Każda przerzutka jest kompatybilna z każdym łańcuchem. Niekompatybilność zachodzi tylko na płaszczyźnie:

manetki -> kaseta (np manetki 8, kaseta 9)

kaseta -> łańcuch (np kaseta 8, łańcuch 9)

Polemizowałbym z tą niekompatybilnością kaseta 8b - łańcuch 9b, posiadam kasetę Sram 5.0 i łańcuch HG93, czyli łańcuch 9 rzędowy i nie mam żadnych zastrzerzeń, napęd chodzi cicho i płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...