Skocz do zawartości

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne


Orzech89

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, bo ten do kaset, który mam jest z pinem w środku. Co do 24mm to nie znalazłem niestety dedykowanego a te co posiadam w domu mają zaokrąglenia na początku, więc ryzyko objechania krawędzi. Mam kilku znajomych mechaników, może któryś będzie miał taki kanciaty od początku.

Edytowane przez Yacko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yacko napisał:

Tak, bo ten do kaset, który mam jest z pinem w środku. Co do 24mm to nie znalazłem niestety dedykowanego a te co posiadam w domu mają zaokrąglenia na początku, więc ryzyko objechania krawędzi. Mam kilku znajomych mechaników, może któryś będzie miał taki kanciaty od początku.

Dedykowanego klucza 24mm nie znajdziesz bo to jest typowy klucz można go zeszlifować na szlifierce  a najlepiej udaj się do jakiegoś tokarza aby Ci go zplanował. Na początku używałem normalnego klucza nasadowego i jak będziesz go dobrze dociskał osiowo i założysz go na nakrętkę przez cienką szmatkę nie powinno się nic stać. Chodzi o to że ta nakrętka 24mm jest dość niska i ma ograniczony kontakt z kluczem a zfazowany klucz jeszcze bardziej go ogranicza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary na Uniora. Mają też różne rodzaje kluczy do kaset, opisywane jako do Shimano, ale jednak różne:
https://allegro.pl/oferta/klucz-do-demontazu-kasetek-zebatek-shimano-1670-5-10615752886

https://allegro.pl/oferta/klucz-do-kasety-zebatek-shimano-1670-1-4-unior-9864324459

do amora chyba lepszy z jak najcieńszą ścianką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dolane 5ml - za dużo gdyż przy zakręcaniu tłumika zaczęło się przelewać. Zostawiłem 2ml i niestety nadal nie jest całkiem sztywno lecz ugina się na około 10mm przy mocnym naciśnięciu. Dolałbym jeszcze 1ml, ale przy okazji pojawiły się dwie wątpliwości:

Czy jeśli jest za dużo oleju w komorze tłumika to ograniczy się skok widelca ?

1. Przy spuszczonym powietrzu jestem w stanie schować go jak na rysunku - czy nie ograniczyłem skoku ?

2. Czy to normalne, że jeśli blokadę przekręcę do oporu to odblokowuje się przepływ? Miałem za mocno naciągniętą linkę i blokada nie działała właśnie przez to, że dochodziło do końca zakresu. Musiałem ustawić tak, aby minimalnie brakowało do oporu. Niestety nie widzę aby blokada PopLoc miała regulację zakresu skoku. Musiałem pozostawić mikro jałowy skok aby działało dobrze. Widziałem w opisach PopLoc, że ma ciąg linki 17mm i nie jest kompatybilna z nowszymi tłumikami MC, może to jest przyczyna i jednak lepiej zmienić na OneLoc, jeśli nie da się tego skoku ograniczyć.
 

20240918_123320.jpg

Edytowane przez Yacko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo oleju powoduje zmniejszenie skoku. Ale to dużo za dużo bo niezależnie czy skok 80 czy 120mm to tłumik jest ten sam. No i nie tak łatwo wcisnąc wideł do końca przy wykręconym zaworze do pompowania. W komorze negatywnej przy wciskaniu powstaje podciśnienie. 

Odnośnie manetki - luźna linka = zwolniona blokada i pełny przepływ. W nowszym tłumiku naciąg linki o 10mm = brak przepływu. Jak masz ciąg 17mm tzn że w pozycji otwartej musisz mieć około 7mm luzu na lince.

Gdzie się zaczęło przelewać przy wkręceniu tłumika?

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik w korpusie ma ograniczenie obrotu. Linka nie pociągnie wiecej (nie przekręci dalej).

Jeśli się przelewało górą to błąd podczas montażu. Tłumik ma być w pełni otwarty, tłok tłumika powrotu w dolnym skrajnym położeniu. Oleju powinno być tyle, żeby tylko dół korpusu (poziom oringu) umoczył się w oleju. Gdybyś tam miał nawet 10mm za dużo tego oleju to by się wlał do wnętrza korpusu tłumika kompresji.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...